Nemáte výsledky z posilovny? Toto jsou 3 nejčastější důvody

Chodíte pravidelně cvičit, do tréninků dáváte maximum, ale stále nevidíte téměř žádné výsledky? To může být velmi demotivující. Co radí fitness trenérka Michaela Malínková?

Pravidelné cvičení je základem k úspěchu, ale pouze pravidelnost nestačí, proto se v dnešním článku podíváme na nejčastější důvody, proč nevidíte žádné výsledky. 

Krátká doba posilování

Není teď řeč o samotném tréninku, který může trvat i pouhých 45 minut a může být efektivní, nyní je řeč o době, kdy posilujete. Často chtějí lidé vidět výsledky po čtrnácti dnech, kdy navštěvují posilovnu dvakrát týdně, to bohužel téměř žádné výsledky neuvidíte. Dejte si nějaký čas, ideálně měsíc a poté sledujte své pokroky v silových výkonech i svalových přírůstcích (formování postavy).

Špatná strava

Druhým častým důvodem je špatná strava. Jídlo je základ a ne nadarmo se říká, že tvoří více jak sedmdesát procent úspěchu, proto začněte také v kuchyni a upravte si svůj jídelníček. Hodiny posilování nenahradí kvalitní stravu a vyvážený jídelníček a pokud půjdete po tréninku na pizzu, půl dne budete hladovět a večer vyjíte ledničku, žádné výsledky se jen tak nedostaví.

Nekvalitní strava má na hubnutí obrovský vliv. Foto: Pixabay

Nesystematický trénink

Dalším důvodem může být chaos v tréninku. Nesystematický trénink, chaotické střídání cviků a posilování svalových skupin podle nálady může být důvodem, proč nevidíte žádné výsledky. Doporučujeme si tréninky zapisovat, nastavit si ideální tréninkový plán, sledovat zvedané zátěže a neustále se posouvat dopředu. Pokud si nevíte rady, investujte peníze do fitness trenéra, který vám ze začátku velmi ušetří čas.

Toto jsou tři časté důvody, proč i přes hodiny úsilí v posilovně nemáte žádné výsledky. “Úspěch stojí nejen na správném posilování, ale také na správné stravě, správné technice, správném tréninkovém plánu a to vše nějaký čas potrvá, než se dostanete do svého touženého posilovacího cíle,” dodává Malínková.

Úvodní fotografie: Unsplash

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také