Nikdo netušil o čemu bude, ale vyprodal kina. Kazmův film hlásí úspěch

17. srpna 2023. To je den, kdy se Kazma vrátí ve velkém stylu. Již nyní ale některá kina hlásí vyprodáno a na nový film se prodalo přes 60 000 vstupenek. Na to, že nikdo netuší o čemu bude je to solidní úspěch.

Součástí filmu ONEMANSHOW: The Movie bude pravděpodobně také hra v reálném světě, jako tomu bylo u zakopaného auta s milionem v kufru. Kina po počátečním zájmu diváků v předprodeji přidala další sály, aby pokryla poptávku. V současné době tedy není problém ve větších místech lístky koupit.

Sám Kazma upozorňuje, že není nezbytné vidět film mezi prvními, ale zároveň poukazuje na fakt, že čím dříve divák film uvidí, tím lepší prožitek a zážitek to pro něj bude.

Na kolik si Kazma přijde?

Většina příjmů z prodeje vstupenek na filmy je rozdělena mezi kino a distributora filmu, který poté platí různé náklady spojené s výrobou a propagací filmu. Tvůrce filmu, pokud není zároveň distributorem nebo producentem, obvykle dostane peníze za svoji práci předem, v podobě platby za scénář, režii, herectví apod. Zda a kolik peněz dostane po vydání filmu záleží na jeho smlouvě.

Typická dohoda mezi kinem a distributorem může vypadat tak, že kino si ponechá kolem 50 % z ceny vstupenky a zbytek jde distributorovi. Tato částka se však může lišit podle konkrétní dohody a také podle toho, jak dlouho je film v kinech – obvykle kino si ponechá větší procento z prodeje vstupenek, pokud film promítá delší dobu.

Kazma chce s filmovou OneManShow zbořit česká kina. Foto: Unsplash

Distributor poté musí zaplatit řadu výdajů, včetně marketingu a reklamy, výroby a distribuce kopii filmu, a také platby producentům, hercům, režisérům a dalším lidem, kteří se na výrobě filmu podíleli. Kolik peněz dostane tvůrce z prodeje vstupenek tedy závisí na mnoha faktorech a je těžké určit přesnou částku. I kdyby z každé vstupenky Kazma nakonec uviděl pouhých 50 Kč, tak by si v tuto chvíli přišel na částku převyšující 3 miliony Kč. Nutno však podotknout, že tvorba filmu stála podle Kazmy kolem 72 milionů Kč.

Zdroj: Kazma, redakce ViralSvet.cz

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také