Cosplayer v kostýmu futuristického bojovníka s červenými světelnými meči v lese.

Stíhačka, foodtruck nebo postavy inspirované těmi ze Star Wars. Co všechno se dá vyrobit z vlnité lepenky?

Obaly už dávno nejsou pouze schránkou na produkt, ale tím, co prodává. Vlnitá lepenka je známá především jako udržitelný trend v obalovém průmyslu. Její využití ale mnohé překvapí. Nejde jen o další kus papíru, ale kvalitní ekologický materiál, ze kterého lze vyrobit téměř cokoliv. Často jde přitom o věci, které by vás vůbec nenapadly. O tom nás přesvědčila i společnost THIMM, která se dlouhodobě věnuje výrobě obalů právě z vlnité lepenky. Nejde jen o krabice, ale také puzzle, food trucky nebo třeba celý stánek. Společnost zašla ale ještě dál a z materiálu se jí podařilo vyrobit dokonce zbroj a stíhačku na Comic-Con.

„Ne nadarmo se říká, že obal dnes prodává produkt. K výrobě se tak snažíme přistupovat kreativně a neustále přicházet s novými nápady, jak naše obaly ještě vylepšit. Snažíme se je dělat přímo na míru potřebám našich zákazníků. Díky flexibilitě vlnité lepenky jako materiálu můžeme poměrně hodně experimentovat s našimi designy, díky čemuž se nám potom daří přicházet na neotřelá řešení, které potom sbírají ocenění nejen v Česku, ale i v zahraničí,” říká Martin Hejl, CEO společnosti THIMM, jednoho z největších výrobců obalů v Česku.

Pes sedící vedle barevné krabice s kresbou psí tváře na betonové dlažbě s nezřetelným uměleckým graffiti na pozadí.

Společnost se ve svém závodě ve Všetatech zaměřuje na výrobu a produkci obalů všech velikostí. Má vlastní úsek vývojářů a designérů obalů, jejichž práce je přinést na svět nové, neobvyklé designy. Jedním takovým jsou například malé foodtrucky pro Royal Jerky, které hravou formou vyzdvihují jedinečnost a kvalitu samotného produktu.  „Díky technologii digitálního tisku jsme zvládli navrhnout a vyrobit foodtrucky v různých designech, pro různá období. Konstrukce a tvar byly zadání Royal Jerky, kteří obalem chtěli vzbudit dojem, že si zákazník kupuje produkt ve foodtrucku, které značka využívá na různých akcích a festivalech. V THIMMu jsme si navíc vědomi toho, že první dojem hraje klíčovou roli, a tak vyrábíme obaly, které lidi osloví, zapamatují si je a zvyšují tak povědomí o značce,” říká Hejl.

Kostým na Comic-Con z lepenky

Z lepenky už ale dnes nejsou pouze krabice, ale také stíhačka nebo speciální cosplay zbroj pro Ecoloriana, kterou společnost THIMM vytvořila v rámci své unikátní prezentace na největší akci pro fanoušky komiksů, her, filmů a seriálů pražském Comic-Conu.  „Chtěli jsme vytvořit něco neotřelého, a tak jsme společně s Ondrou Hájkem z agentury BGRAM vytvořili postavu inspirovanou světem Star Wars, který má u nás ve firmě mnoho fanoušků. Design zbroje vychází z obleků mandalorských válečníků a jde kompletně zrecyklovat. Jako společnost razíme dlouhodobě hodnoty udržitelnosti a ekologické podnikání, z toho je potom odvozené jméno Ecolorian,” upřesňuje Hejl.

Ilustrace modrého food trucku s názvem "Top-Jerky" a sloganem "Svačina na každý den v týdnu", s kreslenými postavami uvnitř a instrukcemi "1. Otevři Food Truck" a "2. Tah ej Jerky".

THIMM se také dlouhodobě snaží hravou formou představit výhody udržitelných materiálů i těm nejmenším. Pro děti a celé rodiny proto vytváří  různé skládačky a puzzle. U jejich sestavování se tak opravdu sejde celá rodina. Příkladem je desková hra PSINA, která se nově zařadila do světa stolních her nejen svým obsahem, ale i jedinečným designem. „Neotřelý obal pro hru jsme vytvořili díky unikátní technologii laserového výseku a digitálnímu tisku, který nám umožnil zaměřit se  na každý specifický detail a doslova do obalu vyrýt název deskové hry. Úkolem byl zábavný obal, díky kterému hru nezastrčíte do poličky, ale naopak si ji vystavíte,” vysvětluje Hejl.

Společnost THIMM se však dlouhodobě věnuje také výrobě stánků. Naposled se jednalo o jogurtový bar pro Yoggies pro veletrh For Pets, který je celý z vlnité lepenky, která kromě toho, že je velice tvárná je také recyklovatelná. Obaly vytvořila také pro Manufakturu nebo T-Mobile, kde opět využila technologii digitálního tisku, který byl pro tato menší balení nejlepší volbou v poměru ceny/kvality.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také