Fanoušci motorek, pozor: Začala výstava Ducati v OC Arkády Pankrác a je zdarma!

Pro milovníky rychlých kol a italské elegance máme skvělou zprávu. Od pondělí 12. února se pražské obchodní centrum Arkády Pankrác proměnilo v motocyklový ráj. A ne ledajaký. Přímo pod svou střechou hostí unikátní putovní výstavu motocyklů slavné značky Ducati, která je pro veřejnost zcela zdarma. Je to poprvé, kdy máte možnost zblízka prozkoumat jak historické, tak nejnovější modely této legendární italské značky.

Výstava nabízí na tři desítky motocyklů, které mapují celou historii značky od jejího zrodu až po současnost. Můžete se těšit na legendární Ducati Cucciolo z roku 1949, který odstartoval celou produkci, ale i na nejnovější modely letošní sezony. A to není vše. Výstava je doplněna doprovodným programem, v rámci kterého můžete otestovat závodní Ducati za asistence bývalého jezdce MotoGP Lukáše Peška nebo se zapojit do soutěže o hodnotné ceny.

Detailní pohled na motocykl Ducati Diavel Lamborghini v metalické matné zelené barvě s logem a karbonovými díly.
Foto: Filip Vávra se souhlasem organizátorů výstavy

Proč Arkády Pankrác?

Arkády Pankrác jsou známé tím, že svým návštěvníkům pravidelně nabízejí nejen standardní nákupní zážitek, ale také různé doprovodné akce. Výstavy ze světa motorů a rychlých kol jsou již tradiční součástí jejich programu. Jak říká Anna Amrozy, ředitelka OC, letos se podařilo přivézt do Arkád další “lahůdku” v podobě výstavy motocyklů Ducati.

Za organizací stojí importér Ducati pro Českou republiku, který k výstavě přispěl sedmi novými modely Ducati. Kromě toho zapůjčil své unikátní motocykly i Martin Klein, jeden z největších sběratelů Ducati na světě, společně s několika dalšími sběrateli a vlastníky.

Výjimečné kousky na vlastní oči

Výstava nabízí několik opravdových unikátů pro milovníky historie, včetně modelů z raných let výroby. Kořeny značky sahají až do roku 1926, kdy vznikla jako rodinná firma zaměřená původně na výrobu elektronických součástek. První motocykl Ducati vyráběný v Bologni byl právě Ducati Cucciolo. Vedle historických modelů vás ale čekají i motocykly se slavnou minulostí a závodní speciály, které ztělesňují styl, sofistikovanost a výkon značky Ducati.

Foto: Filip Vávra se souhlasem organizátorů výstavy

Výstava je putovní, takže po skončení v Praze se přesune do dalších obchodních center. Návštěvníci se mohou těšit na ni v březnu v Ostravě, v dubnu v Krakově a v květnu v Brně.

Pokud jste fanouškem motorek nebo jen hledáte inspiraci pro příští výlet, výstava motocyklů Ducati v OC Arkády Pankrác je událost, kterou si nesmíte nechat ujít. Ať už vás lákají historické modely, současné závodní stroje nebo jen obdivujete italský design, tento jedinečný zážitek je přesně pro vás. Výstava trvá až do 1. března, takže máte dostatek času se na ni vydat.

Zdroj: TZ organizátorů výstavy

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také