Kazmovo auto: Kde je zakopaný pes? Právníci se podívali na podmínky soutěže

Kazmovu soutěž Zakopal jsem auto sledují a účastní se jí tisíce nadšených hledačů pokladu. Četli jste ale právní podmínky? Možná vás překvapí, co všechno budete pro získání auta a milionu korun muset udělat a jak snadno o ně zase můžete přijít.

Pro účast v soutěži je nutné odeslat SMS v ceně 30 Kč. Tím však podmínky zdaleka nekončí. Nebyl by to Kazma, kdyby nechtěl celý ten humbuk využít k něčemu většímu. A přesně na to myslí i právní podmínky, se kterými každý účastník soutěže musí souhlasit.

Kreativně zpracované video od právníků ze SimpleTax pobaví a ponaučí zároveň. Právníci se v něm rozhodli podělit o body smlouvy, které se nemusí líbit úplně každému. Jaké to jsou?

Soutěžit s Kazmou znamená soutěžit tak, jak Kazma píská

  1. Partneři soutěže mohou vaše kontaktní údaje využít k zasílání reklamních sdělení.
  2. Účastí v soutěži povolujete využití natočených materiálů k reklamě, publikačním, komerčním a mediálním účelům. A to jak pro One man show, tak pro partnery. To v praxi znamená, že váš obličej může skončit na billboardech, nebo klidně na krabičce od cigaret.
  3. Problém je také s tím, že Kazma může podmínky kdykoliv změnit, může soutěž kdykoliv zrušit a ani při splnění všech podmínek vám nemusí auto vydat. Nárok na auto není soudně vymahatelný. 
  4. Jako účastník navíc musíte poskytnout maximální součinnost při tvorbě dalšího propagačního videa. Cokoliv si Kazma vymyslí, to budete muset udělat.
  5. Když cokoliv porušíte, budete muset vrátit jak auto, tak zmíněný milion korun. Navíc jste vázáni mlčenlivostí a pokud byste na veřejnosti prokecli, že si Kazma realitu opět trošku upravil, o všechno byste mohli přijít.

Podmínky v soutěži jsou poměrně neprůstřelné a není se čemu divit. One man show se pouští do velkých projektů, které se nebojí udělat si srandu z mnoha lidí. A zde jde nejen o drahý majetek, ale i o slušné peníze, takže právně musí mít provozovatel soutěže vše v pořádku. Četli jste podmínky soutěže? A stále vás láká se jí zúčastnit?

Nápověda: Kde hledat Kazmovo auto? První indicie

Přečtěte si také