Kde strávit Vánoce v zahraničí? Tipy, jak vyměnit stres za teplo a dobrodružství

Trávit Vánoce v zahraničí. Pro někoho zcela nepředstavitelné, pro jiného zase vítaná změna. Pokud o tom ale přemýšlíte, pak pro vás máme několik tipů. Dozvíte se, proč vlastně opustit pohodlí domova a poradíme vám, kde pořídit levné letenky a ubytování.

Proč trávit Vánoce v zahraničí?

Sbalit kufry a vyrazit bez rozmyslu. To je pro někoho sice ideál, ale pro většinu populace nejde o optimální řešení. Pojďme si tedy nejprve říct, proč je vlastně dobré opustit Českou republiku a vyrazit za vánočním dobrodružstvím mimo domov.

Vánoce bez stresu

Vánoce = svátky pohody. Tak tomu možná bylo v 19. století. S příchodem kapitalismu a dravých obchodníků je pohoda spíše v pozadí a nahradilo ji zejména rozdávání dárků. Vy očekáváte, že nějaký dostanete, a vaši blízcí jsou na tom úplně stejně. Z důvodu nedostatku času tak jejich nákup mnohdy odkládáte až na poslední chvíli. Do toho přibude pečení cukroví, návštěvy, vánoční výzdoba… Nejjednodušší řešení je tedy sbalit kufry a zmizet. Odpočinout si, nabít baterky a získat energii. A v tomto směru je vánoční výlet za hranice ideálním řešením.

Originální vánoční dárky z cest

Když přijedete domů, bude zřejmě po svátcích. Pro někoho už bude na dárek pozdě, to ale vůbec nevadí. Můžete mu říct, že si Ježíšek na zpáteční cestě vzpomněl, že pro něj má ještě nějaké dárky. Kdyby se otočil, tak nestihne rozdat dárečky ostatním, proto pověřil jejich předáním vás. Takovou výmluvu vám spolkne i ten nejzarytější milovník Vánoc. A když mu předáte originální dárek, který jste pořídili na dovolené, bude vše zapomenuto.

Útěk od stereotypu

Každá země má svá specifika. A ta se týkají i vánočních zvyků. Během svého pobytu v cizí zemi tak budete moci nahlédnout pod pokličku zdejší sváteční kuchyni, prohlédnout si specifickou výzdobu nebo poznat mentalitu místních obyvatel. Pokud od nich převezmete to nejlepší a příští rok tyto zkušenosti využijete, budete u svých návštěv určitě sklízet samou chválu.

Oblíbené destinace pro vánoční dovolenou

Vánoce v Dubaji

Doby, kdy byl konec roku plný sněhu, jsou dávno pryč. Pověstné Ladovy Bílé Vánoce vystřídal déšť a nepříjemné teploty typické pro podzimní měsíce. Není tedy divu, že spousta lidí utíká za teplem. V posledních letech stoupá popularita Spojených Arabských Emirátů, kam se Češi vydávají nejen v létě, ale i o Vánocích. A není divu. Jedná se o netradiční zážitek, kdy místo výše zmiňovaného podzimního počasí zažijete atmosféru pouštního města zahaleného do luxusu.

Užít si v Dubaji můžete koupání, projížďky po poušti či poznávacích prohlídek, během nichž mnohdy narazíte i na vánoční stromeček a výzdobu. 

Vánoce v Egyptě – teplo, sluníčko a všude levno

Poušť, moře a pyramidy. Že to nezní jako ideální vánoční dovolená? Čím dál více Čechů si myslí opak. Egypt totiž platí za oblíbenou exotickou destinaci, kam každé Vánoce vyrazí několik desítek tisíc lidí. Výhody jsou nesporné – zajímavé ceny, sluníčko a moderní infrastruktura propojená s tou historickou. Jeden den tedy můžete strávit v bazénu a ten druhý navštívit některou z památek. Egypt ale nejsou jenom pyramidy a sfingy. Prohlédnout si můžete muzeum či množství zachovalých chrámů.

Vánoce v New Yorku – navštivte nejznámější vánoční strom

Američané to rádi velké. Když už se do něčeho pustí, musí to mít lidově řečeno „šťávu“. I proto každoročně můžete vidět stovky fotek z velkolepých akcí na Halloween či na sv. Valentýna. A ani Vánoce nezůstávají v pozadí. Okázalá výzdoba, světla, majestátné stromky a samozřejmě kvalitní kuchyně. To jsou věci, které každoročně přivádí tisíce turistů na vánoční dovolenou do USA. A zejména do New Yorku.

Ten se totiž může pyšnit pravděpodobně největším a nejznámějším vánočním stromem. Z každé ulice, každé výlohy a okna na vás dýchá duch Vánoc. Pokud tedy chcete zažít něco opravdu speciálního, neměli byste váhat ani minutu.

Jak vybrat vánoční dovolenou?

Dočetli jste až sem. Pak se nejspíše rozmýšlíte nad tím, kam vlastně vyrazit a jak nejlépe vybrat. Naštěstí žijeme v demokracii. V době, kdy není jen jedna jediná možnost. Proto vám i my ukážeme, jaké vlastně při výběru máte možnosti.

Cestovní kancelář – jistota bez starostí

Kontaktovat cestovní kancelář. To je pravděpodobně první věc, kterou uděláte, když budete chtít vyrazit na dovolenou. A rozhodně se nejedná o špatnou volbu. Vyberete si z nabídky zájezdů, zaplatíte a vyrazíte za dobrodružstvím. Nemusíte se o nic starat a všechno dostanete doslova na zlatém podnose. Mějte ale na paměti, že za služby cestovních kanceláří si připlatíte. 

I takto mohou vypadat Vánoce. Přejídat se salátem a kaprem můžete kdykoliv jindy.

Na vlastní pěst – levněji a na míru

Musíte sice investovat svůj čas, tímto způsobem si ale namixujete ideální dovolenou a ještě při tom ušetříte. Na vlastní pěst se dostanete doslova kamkoliv. Stačí pořídit levné letenky a vyrazit. Abyste nemuseli složitě hledat, jestli se pro nějaký let objeví akční letenky, můžete využít např. služeb webu Kiwi.com. Zadáte počáteční a cílovou destinaci, třídu a vybíráte z desítek až stovek nabídek.

Ušetřit můžete i pronájmem aut, který si můžete domluvit skrze celosvětově oblíbenou službu Rentalcars.com. Pak už stačí zajistit jen ubytování (zde pomůže Booking.com, Trivago.com, AirBnb.cz a další) a užít si jedinečné prázdniny.

Přečtěte si také