Mobilní domy nové generace jsou levné a komfortní, jak vypadají?

Bydlení v podnájmu Čechům nevoní. I proto většina z nás touží po svém vlastním domově. Má to však jeden háček. Koupit si dnes byt, případně dokonce rodinný domek, nemusí být pro valnou část našinců z finančních důvodů vůbec možné. Řešení však existují.

Ceny nemovitostí jsou totiž k dnešnímu datu na docela vysoké úrovni. Nejhorší je v tomto ohledu samozřejmě Praha, ale ani další větší města typu Brno nebo Plzeň na tom nejsou o moc lépe. V menších obcích lze najít i levnější bydlení, ale mnohdy ne o moc.

To jsou důvody, proč stále větší množství našinců začíná přemýšlet nad jinými možnostmi, třeba nad mobilními domy.

Klasické mobilheimy

Mobilní domy nemají v našich zeměpisných šířkách kdovíjak skvělou pověst. Přeci jen stále vypadají trochu jako maringotky a jejich vnitřní prostory jsou jen o málo větší. Ano, ty klasické mobilheimy jsou takové. V případě, že už jste založili rodinu nebo to v brzké době plánujete, asi to nebude nic pro vás.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Kuschl_Haus (@kuschl_haus)

Ovšem pokud nehledáte bydlení, ale třeba jen malou dílnu, sklad či kancelářské prostory, mohlo by se jednat o trefu do černého. Ani moderní mobilní domy nejsou tak drahé, aby vás koupě jednoho kusu zruinovala. Když si však vyberete starší model, který postrádá třeba nové zateplení, můžete ušetřit ještě výrazněji.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Mobilheim Vyrovice (@mobilheimvyr)


Rozhodně je to lepší volba, než si pořizovat pro účely podnikání vhodnou nemovitost. Navíc zde hraje pozitivní roli ještě jeden důležitý faktor – mobilita. Ta může hodně pomoci převážit jazýček na vahách ve prospěch koupě.

Modulární mobilní domy

Mnoho firem dnes nabízí pod pojmem „mobilní domy“ modulární stavby. Ty jsou v posledních letech stále populárnější. A není se co divit. Dají se pořídit levněji než klasické rodinné vilky a v mnoha případech poskytují prakticky to samé.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Container Home Living (@container_home__living)


Už z jejich názvu lze vyvodit, že se jedná o stavby, které se sestrojují z různých součástí. Většinou se jedná o moduly ze dřeva, kovu či betonu, které se dle schématu spojují k sobě, aby pak tvořily jeden jednolitý celek.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Flexicube.pl (@flexicube.pl)

Toto řešení je nejen levnější, než budování od základu, ale zároveň i mnohem rychlejší. Rodinný domek o jednom patře postavíte dle počasí a dostupných financí během jednoho až dvou let. Modulární verze ale může být sestavena za několik málo týdnů. Na jaře podepíšete smlouvu a v létě už bydlíte ve svém.

Úvodní fotografie: Pixabay

Přečtěte si také