Muže praštila do obličeje létající chobotnice, hodil ji po něm lachtan

Čtete správně. Jen stěží uvěřitelná situace je naštěstí natočená na kameře, takže se komickou scénkou můžete pobavit i vy. Čím víckrát, tím lépe – s každým dalším shlédnutím je snad ještě vtipnější.

Čtvrteční pracovní dny bývají těžké. Pátek v nedohlednu, ale přece tak blízko! Díky videu natočenému pomocí kamerky GoPro si však můžete den zpříjemnit. Vlézt do kajaku na pobřeží Nového Zélandu s sebou očividně přináší určité nečekané strasti, například to, že vás lachtan praští do obličeje chapadlem chobotnice.

Lachtani mají chobotnice v oblibě; lidi už očividně méně

Reakce lachtana působí, jako kdyby jej kajakář urazil svou přítomností, a tak mu prostě vlepí jednu výchovnou. Nonšalantní elegance, se kterou chobotnici odhodí přímo do obličeje kajakáře, vyvolává další salvu smíchu.

Zmíněný lachtan je v češtině znám jako Lachtan Forsterův, v angličtině je zase označován pojmem „fur seal“. Ve skutečnosti se samozřejmě nesnažil vodní tvor kajakáře praštit po hlavě chobotnicí (tedy, pravděpodobně). Rychlým cloumáním ze strany na stranu lachtani odlamují kusy chobotnice, které následně jedí – jde o poměrně běžný jev.

Obvykle však při něm není napadena nevinná lidská tvář.

Přečtěte si také