Kazma rozhodl: Nevyhrané miliony shodí z vrtulníku mezi lidi

Co se stane s penězi z ONEMANSHOW: The Movie? Kazma tento týden oznámil, jak naloží s milionem dolarů z filmové soutěže, kterou nakonec nikdo nevyhrál. Peníze si nechce nechat pro sebe, ale rozhodl se je věnovat lidem, kteří to potřebují.

Soutěž probíhala v souvislosti s Kazmovým filmem ONEMANSHOW: The Movie. Diváci filmu měli za úkol vyluštit šifru a dostavit se spolu s výherním kuponem k trezoru s penězi. Nikomu se to ale i přes velký zájem veřejnosti nepodařilo, a tak milion dolarů zůstal nevyzvednutý.

Kazma se nyní spojil s charitativní platformou Donio.cz. Na každou jednodolarovou bankovku nechal nalepit QR kód, který odkazuje na příběh někoho, kdo potřebuje finanční pomoc. Kód má přednastavenou platbu 22 Kč, tedy +- hodnotu jednoho dolaru.

Chceme, aby každá bankovka nesla příběh někoho, kdo ji potřebuje,“ vysvětlil Kazma. „Je na lidech, co s penězi udělají.“

Kde Kazma shodí peníze z vrtulníku?

Aby dal lidem šanci bankovky získat, rozhodl se je rozhodit z vrtulníku nad Českou republikou. Místo a čas “money rain” zůstávají tajemstvím. Zveřejněny budou jen lidem, kteří si aktivují kartu z kina na miliondolaru.cz, kde Kazmův film viděli.

Jde o zajímavý sociální experiment – ukáže se, zda lidé využijí příležitost pomoci, nebo si peníze nechají. Každopádně jde o originální způsob, jak nevyzvednutou výhru smysluplně využít.

Zdroj: Miliondolaru.cz
Úvodní fotografie: AI Dall-E

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také