Nejočekávanější hry na PlayStation 5 v roce 2024

Společnost Sony rozšiřuje nabídku zajímavých exkluzivit na PlayStation 5. Na své si především přijdou hráči, kteří mají rádi žánry RPG, survival a horor. Dobrou zprávou pro počítačové nadšence je, že některé z nich už nebudou striktně exkluzivní a hned v den vydání budou k dispozici i verze na PC.

PS5 bude podle očekávání trhu i v roce 2024 nejprodávanější herní konzolí, a to nejen díky své výkonné hardwarové specifikaci, ale i kvůli exkluzivním titulům. S rychlým SSD, vysokým výpočetním výkonem a podporou pro ray tracing, poskytuje PlayStation 5 plynulý a graficky detailní herní zážitek. Díky tomu je atraktivní volbou pro hráče, kteří hledají kompaktnější, levnější a méně náročnou alternativu k PC gamingu. Ještě lepší výkon pak nabídne verze Pro, která dorazí na trh v druhé polovině roku 2024. Na jaké hry se v příštím roce můžeme těšit?

Final Fantasy VII Rebirth

Cloud Strife se v únoru příštího roku vrátí bojovat za svou planetu ve staronovém příběhu, který rozšiřuje události z původního druhého disku Final Fantasy VII. Na hráče čeká otevřený svět plný akce a vysoká dávka nostalgie. Podle předchozích rozhovorů s kreativním ředitelem Tetsuyou Nomurou by měla hra následovat původní příběh po lokaci Forgotten Capital.

Druhá část pokračování Final Fantasy VII s podtitulem Rebirth vyjde 29. 2. 2024. Na letošních Game Awards hra dokonce vyhrála cenu za nejočekávanější hru roku 2024. Titul je zatím plánován exkluzivně pro PlayStation 5.

Silent Hill 2 Remake

V první půlce příštího roku se hráči budou moct vrátit zpět do temného městečka Silent Hill, kde na ně bude čekat James a jeho nejslavnější noční můra Pyramid Head. Kromě celkového technického a grafického updatu by měl příběh po všech stránkách zůstat věrný originálu, takže se fanoušci survival hororu mají na co těšit.

Remake nejlepšího dílu populární série Silent Hill míří kromě PS5 i na PC. Je zatím nejasné, jestli se remaku dočkají i uživatelé XBOXu.

Last of Us Part 2 Remastered

Trend remastrování se netýká jen starých klasik. Po necelých čtyřech letech se ho dočká Last of Us Part 2. Jedná se především o vylepšení textur, rychlejší načítání a nastavení podpory pro ovladače DualSense. Přibude i nový obsah Lost Levels, ale jedná se jen o pár levelů, které byly z původní hry vystřiženy. Kromě toho budou mít hráči pustit si během hraní i doprovodný komentář tvůrců a herců k jednotlivým lokacím a událostem hry.

Na cestu za pomstou se remastrovaná Ellie vydá 19. 1. 2024. Hráčům vlastnícím Last of Us Part 2 stačí v PlayStation Store koupit upgrade za 10 dolarů. Zprávy o vydání titulu na PC se zatím neobjevily, ale dá se předpokládat, že port na počítače eventuálně vyjde tak jako v případě Last of Us Part 1.

Marvel’s Wolverine

Hra o jednom z největších drsňáků Marvelu byla oznámena už v roce 2021 a od té doby bylo všude ticho po pěšině. V nedávné době se objevily nepotvrzené zprávy, že by titul mohl vyjít ke konci příštího roku. Je velmi pravděpodobné, že vývojáři čekají na oficiální odhalení PlayStationu 5 Pro, aby hru předvedli v co největší parádě. Nová konzole by podle úniku informací měla být odhalena v září příštího roku.

Zatím se žádné další informace neví, ale vzhledem k tomu, že na Wolverinovi pracuje stejné studio, které stojí za hrami o Spider-Manovi, tak se s velkou pravděpodobností bude zase jednat o úspěšný titul.

Rise of the Ronin

Píše se rok 1863 a v Japonsku končí tři století dlouhá éra. Země stojí na pokraji chaosu a kulturní revoluce. Do víru událostí se dostává osamělý bojovník, rónin, který se rozhodne vzít věci do vlastních rukou. K tomu mu poslouží nejen katana, ale i různé palné zbraně.

Akční adventura inspirovaná střetnutím Dálného východu a Západu vás nechá na vlastní kůži zažít jedno z nejtemnějších období japonské historie. Bránit róninovu domovinu můžete od 22. 3. 2024 exkluzivně na PS5.

Death Stranding 2

Stejně jako u prvního dílu jsou všechny informace o nové hře Kojima Productions vágní a nejasné. S určitostí ale víme, že Samův příběh ještě není ani zdaleka u konce. Po ztrátě dcery musí znovu obnovit donáškovou službu a vydat se do postapokalyptické krajiny.

Konkrétní informace o vydání zatím oficiálně zveřejněny nebyly, nicméně hra jde už nyní předobjednat s předpokládaným datem vydání někdy v příštím roce. Stejně jako v případě Marvel’s Wolverine by dávalo smysl, kdyby další informace souvisely s oficiálním odhalením PS5 Pro. Sony už v říjnu 2023 představilo nový PS5, dříve označovaný jako PS5 Slim. Ten je menší, lehčí a se stejným výkonem.

Pacific Drive

Spoustu záhad a otázek nabídne i survival hra Pacific Drive, ve níž se posadíte za volant starého auta a vydáte se zkoumat nadpřirozené úkazy a anomálie v zóně Olympic Exclusion. Cestou budete nacházet zbytky výzkumných stanic tajemné organizace ARDA, upgradovat svoji vymazlenou káru a snažit se přežít náhodné nástrahy. Vydávejte se na stále nebezpečnější výpravy, abyste získali vzácné předměty a odhalili všechna tajemství.

V drsné zóně, kde si nebudete moct být ničím jistí, můžete začít jezdit od 22. 2. 2024 a to nejen na PS5 ale i na PC.

Úvodní fotografie: Unsplash
Fotografie: Se souhlasem tvůrců her

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také