Jídlo jako dárek k Vánocům: Tipy na nejlepší chutné dárky

Výběr dárků může být někdy opravdu tvrdý oříšek. Zatímco u některých lidí vždy a bez většího přemýšlení víme, čím jim udělat radost, u jiných lidí nemáme ani tušení. Tak rok co rok marně vymýšlíme, čím bychom je alespoň trochu potěšili. Rozhodli jsme se proto dát pro vás dohromady pár tipů na chutné a univerzální dárky, kterými potěšíte jak ženy, tak i muže a kterými můžete někoho obdarovat na Vánoce, narozeniny i svátek.

Ovocné víno

Klasická červená a bílá vína známe asi všichni. Pokud je ve vašem blízkém okolí člověk, který má vína rád, pravděpodobně je víno tím prvním, co vás při výběru dárku pro něj napadne. Což je samozřejmě dobře – milovníka vín vínem určitě neurazíte. Ale co zkusit jednou něco originálnějšího a obdarovat svého milovaného ovocným vínem?

Ovocná vína u nás zatím nejsou příliš známá, sehnat se však dají bez problému. Jsou dost sladká a obsahují ovocnou šťávu třeba z jahod, borůvek, angreštu,… Záleží jen na vás, z jakého ovoce víno zvolíte.

Originální čaj

Když už jsme potěšili milovníky vín, mohli bychom obdarovat také milovníky čajů. Ochutnal člověk, pro kterého vybíráte dárek, někdy třeba pečený nebo kvetoucí čaj? Že ne? To byste jim měli alespoň jeden z nich věnovat – určitě si pochutnají.

Pečené čaje se vyrábí z ovoce, někdy i alkoholu a koření. Prodávají se ve skleničkách a na první pohled mohou vypadat jako marmeláda. Po zalití horkou (ale klidně i studenou) vodou se z nich však stane výtečný nápoj s naprosto specifickou chutí.

Posezení s pečeným čajem provoní celou místnost. Foto: Pixabay

Kvetoucí čaje ocení spíše milovníci zelených či černých čajů. Jedná se o jakési poupě sestavené z čajových lístků zeleného čaje, které když zalijete horkou vodou, tak krásně rozkvete. Takže nejen, že skvěle chutná, ale také krásně vypadá.

Pravá čokoláda

V dnešní době je všude běžně dostupná a známá méně kvalitní čokoláda, která sice není vždy úplně špatná, nicméně do kvality má vážně daleko. Pokud vám nevadí do dárku trochu investovat a chcete obdarovanému dopřát skvostný chuťový zážitek, najděte si na internetu nějakou čokoládovnu, která vyrábí opravdu kvalitní čokolády, a vyberte nějakou sladkou dobrotu.

Největší radost uděláte třeba bonboniérou pralinek – klidně jen malou, protože pralinky z pravé čokolády nejsou zrovna levné. Pralinky z kvalitních čokoládoven jsou ale nejen chutné, ale také krásně upravené, barevné a už na první pohled vypadají luxusně.

Sušené maso

Pokud je někdo spíše masový typ, nebo má raději slané, můžete zkusit třeba sušené maso. Jde o pochoutku, kterou úplně běžně neochutnáme, není úplně nejlevnější, ale zároveň ani příliš drahá. Potěšíte jím především muže, ale chutnat může samozřejmě i ženám.

Sušené maso ocení nejen muži, ale jakýkoliv nadšený gurmán či sportovec. Maso je totiž ideální třeba na procházky do hor jako energeticky vydatná svačina. Foto: Pixabay

Sušené maso seženete různé – hovězí, krůtí, kuřecí, vepřové a dokonce i rybí. Můžete najít různě kořeněné, nebo jen solené, případně i neochucené. Záleží jen na vás, co pro svého obdarovaného zvolíte.

Úvodní fotografie: Pixabay

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také