Feldou do Číny – odjeli v sobotu a už jsou v Bosně, kam cesta povede dál?

Když jsme před měsícem poprvé psali o projektu Feldou do Číny, chtěli jsme především pomoci splnit jeden sen. Sen bandy kluků, kteří chtěli ukázat, že dosáhnout lze čehokoliv, na co si jen člověk usmyslí. A tak dali do kupy dvojici Felicií (jednu koupili za 2 000 Kč, druhou dostali zdarma) a vrhli se na doposud největší dobrodružství jejich životů.

Skupinka kamarádů se dala dohromady náhodou; nakonec vyrazila do světa dvojice posádek z jihočeské Kdyně v sobotu 2. července. Na náměstí v městečku nedaleko od Domažlic jsme se s kluky potkali i my a mohli si tak naplno vychutnat atmosféru odjezdu.

P1090156

Feldy pokřtila bouřka, šampaňské i hasiči

Když v 10 hodin ráno na kdyňské náměstí začaly přicházet davy místních, kamarádi a fanoušci, čekala na ně krátce poté sprcha. Bouřka naštěstí přišla i odešla rychle a sotva se kluci stačili rozkoukat, auta byla symbolicky pokřtěna poprvé. Poté program mohl pokračovat a návštěvníci odjezdu se tak dozvěděli z úst Ondry Šmolíka (Šmolda), tvořícího posádku s Honzou Suastikou (Sua) spoustu zajímavostí o trase i vzniku výpravy.

Každé velké dobrodružství začalo v něčí hlavě a tou hlavou je u nás vedoucí výpravy Honza Suastika, neboli Sua!“ začal Ondra. „Sehnat posádku, která neuteče při prvních problémech, to opravdu nebylo jednoduché. Nám se to ale povedlo. Kuba Rubáš, který nám vytrhl trn z paty a připojil se jako poslední k výpravě, bude společně s Dušanem Makrlíkem tvořit posádku jedné z našich feld. Ruby a Makr budou mít za úkol natáčet a fotit vše, co se hýbá.

P1090194

Spousta rozhovorů, focení a trpělivého popisování cesty fanouškům byla jen předvojem pro slavnostní křest. Feldy poprvé ochutnaly šampaňské a aby nejely do světa ulepené, následovalo spláchnutí od místních hasičů. Tomu říkáme křest jak se patří!

P1090189

Následovalo dojemné loučení, kdy ronily slzy nejen přítelkyně posádek Felicií, ale i jejich rodiny a nakonec také samotní kluci. I srdce dobrodruha změkne, když si uvědomí, že nejméně 2 měsíce neuvidí svoje nejbližší.

P1090182

Odjezd na Moravu a noc v rozestavěném baráku u vinice

Ve 12:00 konečně nasedla výprava do Felicií a vyrazila do světa skrze procesí z fanoušků a vodní bránu vytvořenou hasiči. První den na kluky čekal ještě pohodový rozhovor v Rock Radiu a nakonec přejezd do vinařské oblasti Pálava. Kde jinde přenocovat, než v rozestavěné novostavbě nedaleko moravského sklípku, že? Kluci totiž při popíjení ve sklípku zjistili, že venku leje jako z konve a oni ani nestačili postavit stan. A nakonec je to vlastně dobře, stan se s pevnou střechou nad hlavou nedal srovnávat.

13603340_1749981275281557_6294316218943051327_o

Taková byla ona netradiční první noc, při které výprava získala do zásoby ještě 12 kousků vína z vinařství U Foltýnů. Vedle nemalé zásoby salámů, klobás a konzerv, tak nyní vezou i víno. Uvidíme, co tomu řeknou celníci. 🙂

Přes Bratislavu až k Balatonu

Z Moravy vedla druhý den cesta přes Slovensko, skrze Bratislavu až níže do Maďarska k jezeru Balaton, které je největší vodní plochou ve střední Evropě. Aby toho veselí nebylo málo, měl zrovna 24. narozeniny Makr. Kluci tedy zapíchli Feldy do kempu, postavili stan a… slavili. Podle všeho ale natolik obratně, že mohli v pondělí opět vyrazit na cestu a dojet skrze Chorvatsko až do Bosny a Hercegoviny.

13557661_1750315718581446_517376695771902457_n

To máme během prvních tří dní hned pět zemí světa a více jak tisíc kilometrů v zádech. Dnes kluci přespali nedaleko od Sarajeva – tam, kde nám před 102 lety zabili Ferdinanda – a bude je čekat další dobrodružství. Jaké? Na to si počkejme…

Soutěž o tričko s podpisy členů výpravy!

Pokud klukům fandíte a nestihli jste si pořídit jejich samolepky či trička, máme pro vás skvělou možnost, jak to napravit. Při slavnostním odjezdu jsme pro čtenáře ViralSvěta a WinnersBook.cz získali jedinečné bílé tričko s logem Feldou do Číny (to, ve němž byli kluci při odjezdu), které jsme nechali od kluků podepsat.

Jedná se tedy o unikátní kousek. Soutěž bude probíhat na více etap a bude rozdělena do čtveřice článků napříč ViralSvět.cz a Winnersbook.cz. Článek bude vždy ohlášen na Facebooku výpravy, kde lze sledovat i oficiální cestovatelský deník z Cestovinky.cz.
[contact-form-7 id=”4175″ title=”Feldou do Číny”]

Kde jsou právě Feldy? Prozradí to interaktivní mapa

Přečtěte si také