Avengers 4 – Co nás čeká v 2. části Avengers Infinity War a po ní?

Avengers 4 budou přímým pokračováním událostí z nedávno do kin uvedených Avengers: Infinity War a bude se jednat o poslední film tzv. třetí fáze snímků z Marveláckého světa. Ještě před vyvrcholením této fáze se dočkáme druhého Ant-mana a Captain Marvel. Ve třetí fázi doposud Marvel představil celou řadu nových superhrdinů. Jde např. o Spider Mana, Doctora Strange, Ant Mana a postupem času se čím dál více objevuje i Winter Soldier.

Co je jisté, že po natočení Avengers 4 končí smlouvy hercům Chrisi Evansovi (Captain America) a Chrisi Hemsworthovi (Thor). Evans prohlásil, že s koncem smlouvy opravdu v roli Captaina Ameriky končí a je pravděpodobné, že už nebudeme dále vídat ani samotného správňáka Americu. Naopak Hemsworth se nechal slyšet, že by v roli Thora rád pokračoval a tudíž by i rád smlouvu prodloužil. Pravděpodobný je i konec Roberta Downey Jr. a jeho Iron Mana. V jeho pozici by jej měl u Avangers nahradit Spider Man, kterého svým způsobem Iron Man superhrdinsky vychovával. Ústup ze slávy se dá očekávat i u dalších postav, které se ve filmech o superhrdinech od Marvelu objevují prakticky od začátku. Pomyslné žezlo by měly převzít postavy jako Ant Man, Spider Man, Doctor Strange a hlavně Captain Marvel.

Producent Kevin Feige prohlásil, že po Avengers 4 bude Marvelácký svět úplně jiný a dokonce prohlásil, že si není jistý, jestli vůbec přijde původně plánovaná 4. fáze Marvel filmů. Ohledně toho co se bude dít po Avengers 4 panují obrovské debaty a konspirační teorie. Asi tou nejzajímavější z nich je provázání Avengers s X-Meny (tedy s mutanty), které v komiksech od Marvelu existuje. Na rozdíl od filmů se totiž jedná zcela zřejmě o stejný vesmír, zatímco filmy působí spíše opačně. Jen si zkusme představit debatu mezi Deadpoolem a ostatními Avengery.

Provázání X-Menů a Avengers na filmovém plátně by mohl napovídat i konec působení Hugha Jackmana v roli Wolverina (a Wolverinova smrt ve filmu Logan: Wolverine). Samotný herec ovšem přiznal, že případná spolupráce s Avengers by jej lákala k tomu, aby se k roli Rosomáka ještě vrátil.

Zároveň by se tak diváci mohli dočkat opětovného setkání Deadpoola (Rayen Reynolds) a Wolverina (Hugh Jackman). Narážek na Wolverina v prvním i druhém Deadpoolovi je více než dost, včetně „potitulkové“ scény Deadpoola 2, která kompletně mění konec filmu X-Men origins: Wolverine a tedy i historické události X-Menů kompletně. Ty ještě výrazněji změnily události X-Men: Budoucí minulost. Suma sumárum, co se týká X-Menů, člověk si nemůže být absolutně jistý tím, co se skutečně stalo, co se nestalo a co je s čím spojené. Zároveň do kin brzy vnikne i Venom. Tato postava se často objevuje ve spojitosti se Spider Manem, a ten by také mohl výhledově pořádně zamotat Marveláckým filmovým světem.

Přečtěte si také