You.bo je bez Facebooku – přišlo o milion fanoušků a místo na trhu

Stránka s milionem uživatelů vypadá dostatečně velká na to, aby si její správci mysleli, že si mohou dělat co chtějí. Facebook poslední dobou polevil, tu vykoukla bradavka, jinde zase animovaná erotika a zdálo se, že nějaké “porušování podmínek” je jen pojmem bez významu.

youbo-facebook

O tom, že si zkrátka dělat z největší sociální sítě holubník jen tak nemůžete, se přesvědčila i stránka You.bo s více jak milionem fanoušků. Upadající videoportál se díky své snaze “zaujmout” za každou cenu dostal na černou listinu a byl adminy Facebooku vymazán. Co to znamená? Milión fanoušků pryč a zbyl jen business za miliony, který postupně upadne v zapomnění.

TV Prima to zkrátka s You.bo poslední dobou přehnala a nevyplatilo se jí to. Delší dobu se totiž řeší, že úmyslně motivovala návštěvníky ke kradení a nahrávání videí, ke kterým neměli autorská práva. To je na portálu denní chléb a nikdo proti podobnému jednání nebojuje.

graf-pad

Jak lze spatřit z prvních pár hodin po výpadku, You.bo bez svého profilu na nejnavštěvovanější sociální síti výrazně ztratilo. Videa mají nízké počty zhlédnutí a stránky zejí prázdnotou…

Aktualizace 20.3., situace využívají podvodníci – Falešné stránky na Facebooku – Podvodníci se vydávají za You.bo

Arya.cz – Alternativa You.bo, u které vám nehrozí pokuty

Kam ale nyní posílat svá videa a zajímavý obsah tak, aby si jej někdo všiml? Máme pro vás tip. Na stránce Arya.cz naleznete vtipná a zajímavá videa z celého internetu a to celé v češtině. Nový projekt sází na myšlenku, že autorem může být každý, kdo zahlédne zajímavý obsah.

arya-fb

Stačí nahrát svá videa na servery typu YouTube či Facebook a poté pomocí speciálního formuláře poslat odkaz. Videa tedy neleží přímo na Arya.cz, nehrozí výpadky ve stylu You.bo a k vašemu videu se dostane více lidí ze všech možných stran. To dokonce platí i o videu, které vaše není – zkrátka pošlete odkaz na zajímavost, nic tím na rozdíl od YouBo neporušujete a akorát světu ukážete, že tohle video stojí za vidění.

arya_web1

To vše zdarma a vlastním uživatelským účtem. Vyzkoušet novou službu můžete na adrese www.arya.cz. Uvidíme, jakou bude mít humbuk kolem You.bo dohru, ale už teď je jasné, že You.bo má před sebou velký problém.

Přečtěte si také