Zlomí Lego ocel? Pokusy šíleného stavitele baví miliony lidí

Lego je nejen oblíbenou dětskou stavebnicí. Používají jej studenti a vědci po celém světě pro stavbu jednoduchých experimentů. Nadšený stavitel Lega se rozhodl točit videa, kde si pokládá nevšední otázky. Třeba jestli dokáže chytře sestavená stavebnice zlomit ocel.

YouTube kanál Brick Experiment Channel má přes úctyhodných 770 000 odběratelů a videa mívají jednotky až desítky milionů zhlédnutí. Nejde navíc o žádné záběry ze života celebrit či hraní her. Jde vlastně o videa, která ukazující hraní si se stavebnicí Lego, i když na trošku jiné úrovni, než je běžné. 

Tvůrce kanálu už dokázal z Lego stavebnice a motorků postavit fungující dron, vozítko se 100 koly či třeba skartovačku papíru. To všechno jen s originálními součástkami Lego. Fascinující je také video, kde s pomocí převodů dokáže vytvořit 100násobný převod, takzvaný googol, který posledním kolečkem neotočí ani po zániku lidstva. 

Zlomí Lego ocel? 

Jelikož má tvůrce kanálu prakticky všechny myslitelné Lego součástky, pouští se i do různých šíleností. Poslední z nich je počin, kdy za pomoci plastového Lega a originálních motorků ze stavebnice zkusí ohnout ocelovou hřídel. Jak vše dopadne? Přesvědčit se můžete sami.

Kanály kutilů se těší velké oblibě a pokud máte rádi zábavu podobného rázu, můžeme vřele doporučit kanál Simone Giertz plný jejích šílených vynálezů či kanál Marka Robera plného vědeckých a kutilských pokusů ve stylu Bořičů mýtů.

Přečtěte si také