Vyplatí se koupit si v dnešní době telefon Huawei?

Čínské značce se daří i přes všechny skandály, které se s ní táhnou od konce minulého roku. Starší modely budou mít stále podporu Androidu.

I když se v poslední době neustále spekuluje o tom, jak to bude s telefony Huawei v budoucnosti kvůli jejich neustálým sporům s americkou vládou ohledně bezpečnosti. Zdá se, že i přes všechny skandály se značce daří. Podle dosavadních statistik se od začátku roku 2019 prodalo už 100 milionů Huawei smartfonů. Ukázalo se, že nové modely Mate 20 a P30 se dočkaly velké popularity, především díky skvělým fotografickým schopnostem a výdrži baterie.

Kromě toho před pár dny prezident Trump oznámil, že dovolí americkým firmám obchodovat s firmou Huawei. To znamená, že aktuální a starší Huawei zařízení s Androidem budou neustále dostávat potřebnou podporu a antivirové zabezpečení.

Zajímavé také je, že hodnota značky Huawei posílila a firma se tak oproti minulému roku posunula o jedno místo v žebříčku nejhodnotnějších firem světa a nachází se teď na 47. místě. Zásluhu na tom mají údajně především neustálé inovace, mezi kterými vyčnívá například představení skládacího telefonu Mate X, který však u nás stále není v prodeji. Poslední dohady mluví o uvedení Huawei Mate X na český a slovenský trh v září 2019 za cenu kolem 60 000 Kč.

Kryty na smartphony Huawei se stále vyplatí, i starší model P9 Lite

Pokud tedy hledáte populární telefon za nižší cenu, podle nejaktuálnějšího vývoje se zdá, že do modelů značky Huawei můžete směle investovat. Pokud nemáte peněz nazbyt, například starší model Huawei P9 lite by pro vás mohl být tím pravým. Do prodeje byl uvedený v květnu 2016. Byl nástupcem velmi úspěšného modelu P8 Lite, kterého se během jednoho roku prodalo více jak deset milionů kusů. P9 Lite byl a je považován za spolehlivý přístroj za nízkou cenu. Původní cena byla v České republice přibližně 7 500 Kč. Nyní poslední telefony z této řady koupíte klidně za 3 300 Kč, získáte tak spolehlivý smartfon za nízkou cenu.

I když jsou Huawei telefony považovány za relativně pevné telefony a při pádu se hned tak nerozbijí, i přesto si na ně kupte kryt. A to i v případě, že investujete „jenom” do staršího modelu. Při pádu se u Huawei sice nerozbije displej na padrť, jako třeba u iPhonu, ale může se stát, že se jen nepatrně odloupne a telefon pak přestane na dotyk fungovat. Například kryty na Huawei P9 Lite se ještě dají sehnat v různých verzích, barvách a provedeních.

Obrázky: Bigstock.com, Pixabay.com

Přečtěte si také