Casio: Hodinky s dlouholetou tradicí a nestárnoucím designem

Pokud uvažujete nad pořízením nových náramkových hodinek, pak se pozastavte u jedné z nejvýznamnějších značek hodinek – Casio, které mají dlouholetou tradici. A proč byste měli uvažovat právě o hodinkách Casio a co byste rozhodně o této značce měli vědět?  

Pro seznámení se s touto významnou značkou je dobré znát něco málo k historii, a to nejen o výrobci Casio, ale i náramkových hodinkách obecně. Přenosné hodinky v podobě náramkových hodinek se začaly hojně rozšiřovat v 19. století a následně 20. století. Velkým vynálezem byla technologie quartz, která přinesla na zápěstí široké veřejnosti opravdu přesné měření času. Právě Casio byla jednou ze společností, která ve velkém prorazila s hodinkami se systémem quartz. 

Japonský výrobce náramkových hodinek Casio je znám po celém světě již přes 70 let a řadí se zároveň mezi největší výrobce hodinek na světě. Původně se však společnost Casio zaměřovala na výrobu jiných produktů. Úspěch této firmě přinesly elektronické produkty, respektive počítače, hudební nástroje a kalkulačky, které se objevují v mnoha domácnostech ještě dodnes. Nicméně až v roce 1974 Casio přišlo se svým nejúspěšnějších výrobkem – náramkovými hodinkami. Jelikož společnost Casio vyráběla quartzové hodinky, stala se rychle velkým módním hitem. Oblíbeným produktem byly hodinky zvané Casiotron vybavené malou digitální obrazovkou, které v číselné formě ukazovaly přesný čas a datum.

Legendární řada G-Shock oslovila sportovce

Nejpopulárnější řadou hodinek značky Casio byly bezpochyby G-Shock. Hodinky Casio G-Shock byly uvedeny v roce 1984 a populární zůstaly až dodnes. Na rozdíl od svých předchůdců jsou totiž odolné proti nárazům i vodě, samozřejmě jsou velmi přesné a propracované s velkým množstvím detailů a informací, které umožňují zobrazovat. V 90. letech byla představena další varianta G-Shocku v podobě Baby-G, která byla mnohem lehčí i modernější. Ta díky elegantnímu outdoorovému vzhledu uspěla především u žen.

Stylový outdoorový design řady G-Shock kopíruje řada konkurenčních výrobců. Foto: Unsplash

Značka Casio pokračuje s výrobou kalkulaček a hodinek i v současnosti a svou popularitu si zachovává dodnes. Hodinky Casio mají na trhu své pevné místo a výrobce neustále vylepšuje jejich design a provedení. Casio se stále udržuje na žebříčku top výrobců hodinek právě pro svou kvalitu a odolnost svých produktů, čímž vyniká mezi ostatními výrobci hodinek. Pánské hodinky Casio nejsou jen stylové hodinky s mnoha funkcemi, ale také skvělý sportovní doplněk. Již zmiňovaný typ hodinek G-Shock je vyhledávaný právě mezi sportovci a cestovateli. Jsou totiž odolné vůči nárazům, vodě i povětrnostním podmínkám. Pro ženy jsou zase velmi oblíbenou variantou hodinky Casio Baby-G.

Hodinky Casio v retro designu i se solárním nabíjením

Existují však i mnohé další modely hodinek Casio, které si získaly svou popularitu. Jedním z nich jsou hodinky Casio Protrek vybavené solárními články a mnoha funkcemi včetně teploměru či kompasu. Hodinky řady Casio Vintage díky jejich image z 80. a 90.let ocení především milovníci retro stylu. Jsou jedinečné svým futuristickým vzhledem i mnoha funkcemi. Právě tento typ hodinek je vybaven velmi přesným a spolehlivým krystalem quartz. Zmínit musíme i hodinky Casio Edifice vhodné pro každou příležitost díky svému elegantnímu i sportovnímu designu či Casio Waveceptor s nejmodernějšími technologiemi.

Foto: Unsplash

Hodinky Casio mají na trhu stále své místo a patří mezi jedny z nejlepších náramkových hodinek s bohatou historií. Z bohaté nabídky si vybere opravdu každý, ať už hledá hodinky pro volný čas, sport nebo spíše elegantní doplněk.

Úvodní foto: Unsplash

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také