Nejlajkovanější příspěvek na Instagramu v historii? Oslava Lionela Messiho porazila legendární vajíčko

Messi překonal rekord, který doposud držela fotografie vejce z fotobanky. Jeho fotografie z oslav vítězství ve finále MS 2022 v Kataru získala prvenství.

Fotbalová megastar Lionel Messi si o víkendu konečně zajistil trofej, která mu během jeho slavné kariéry unikala. Argentina i díky němu již potřetí v historii vyhrála mistrovství světa ve fotbale. Podle mnohých nejlepší hráč 21. století si do svého životopisu připsal další rekord – má nyní nejlajkovanější příspěvek na Instagramu.

Messi vzal rekord vajíčku z fotobanky

Messi zveřejnil galerii fotografií, ve které se spolu se svými spoluhráči raduje z vítězství na mistrovství světa. V době psaní tohoto článku má příspěvek na sociální síti více než 71 milionů lajků. Předchozí držitel rekordu, fotografie vajíčka z fotobanky, držela rekord od roku 2019 a v současné době kolem 57,3 milionu lajků.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Leo Messi (@leomessi)

Není nijak překvapivé, že rekord Instagramu překonal. Většina nejlajkovanějších příspěvků na této platformě pochází od fotbalistů, přičemž útočník Paris Saint-Germain obsadil hned osm z 20 prvních míst.

Messi je také druhou nejsledovanější osobou na platformě se 405 miliony sledujících. Celkově má nejvíce sledujících oficiální účet Instagramu. Na druhém místě, o jedno místo před Messim, je jeho odvěký rival Cristiano Ronaldo s 520 miliony sledujících.

Zdroj: Instagram
Úvodní fotografie: Unsplash