Windows 11 vs. Windows 10: Jaké jsou hlavní rozdíly?

Microsoft minulý rok uvedl na trh novou verzi operačního systému Windows. Jaké výhody má oproti starší verzi a jaké zajímavé vychytávky přináší?

Windows 11 přináší do operačního systému zcela nové rozhraní podobné Mac OS. Vyznačuje se čistým designem se zaoblenými rohy a pastelovými odstíny. Ikonická nabídka “Start“ se přesouvá do středu obrazovky společně s hlavním panelem. Pokud se vám tento design ale nelíbí můžete je přesunout zpět doleva.

Hlavní výhody, které získáte při upgradu na Windows 11:

Integrace aplikací pro Android

Aplikace pro Android jsou nyní k dispozici pro Windows 11 prostřednictvím obchodu Microsoft Store a Amazon Appstore. Tento krok byl dlouho očekávaný a povede tak ke sloučení mobilních a přenosných zařízení, což je pro uživatele pochopitelně pohodlnější.

Lepší podpora virtuálních ploch

Windows 11 vám umožní nastavit virtuální plochy způsobem, který je podobný počítačům s Mac OS. Umožňuje přepínání mezi více stolními počítači najednou. Přepínat tak můžete mezi osobním, pracovním, školním nebo herním. V systému Windows 10 to bylo z hlediska nastavení a užívání těžší.

Foto: Redakce ViralSvet.cz

Snadnější přechod z monitoru na notebook a multitasking

Nový operační systém obsahuje funkce nazývané “Přichycení“ a “Rozvržení přichycení“. Jedná se o multitasking aplikací, které používáte najednou a nacházejí se na hlavním panelu a zároveň se mohou objevit nebo být minimalizovány současně pro snadnější přepínání úkolů. Tento upgrade také umožňuje snadné připojení a odpojení od monitoru, aniž byste ztratili pozici otevřených oken.

Microsoft Teams je přidán na hlavní panel

Aplikace Teams získává facelift a je integrována přímo do hlavního panelu Windows 11, což usnadní přístup – zároveň to připomíná umístění FaceTime u Mac OS.

Widgety

Zatímco ve Windows 10 to bylo s widgety složitější a byly k vidění jen občas, nyní k nim můžete přistupovat hlavního panelu a přizpůsobit je tak, abyste viděli to, co opravdu chcete a potřebujete. Budete je mít vždy po ruce.

Foto: Redakce ViralSvet.cz

Vylepšená podpora dotykové obrazovky, hlasu a pera

U tabletů se společnost Microsoft zaměřila na zlepšení zážitku z dotykového ovládání s větším prostorem mezi ikonami na hlavním panelu a přidáním gest. Systém Windows 11 také přidává do digitálního pera haptiku, takže můžete slyšet a cítit vibrace, když jej používáte k psaní poznámek nebo kreslení. Nakonec operační systém zavádí hlasové psaní a příkazy v celém systému.

Technologie Xbox pro zlepšení hraní her

Systém Windows 11 získá určité funkce, které se nacházejí v konzolích Xbox, jako je Auto HDR a DirectStorage, které zlepšují hraní her na počítači s Windows. To znamená další krok směrem k integraci počítačů a konzolí Xbox pro společnost Microsoft.

Foto: Redakce ViralSvet.cz

Tip z Microsoftu: Jak nainstalovat Windows 11 na PC s nepodporovaným procesorem? AMD varuje: Windows 11 běží pomalu na některých procesorech . Na nápravě se pracuje.

Úvodní fotografie: Pixabay
Zdroj: inSmart.cz

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také