Rozumí vůbec Češi pivu? Gambrinus si vystřelil z lidí, vydával se za Patron

Když se řekne Česká republika, napadne většinu lidí, vedle našeho opilého pana prezidenta, také tradiční chmelový nápoj. Pivo k Česku zkrátka patří a prakticky každý se zde považuje za opravdového znalce piva, který by přeci kvalitu od braku poznal po prvním loku.

gambrinus-patron

To, že máme dobrá piva asi netřeba rozebírat, co ale třeba takový Gambrinus? Mnozí štamgasti jej považují za “béčkové” pivo, které se hodí maximálně tak pod maso. Co na tom, že jej má na svědomí plzeňský Prazdroj a v ČR se jedná dlouhodobě o nejkonzumovanější značku zlatavého moku. „Pokud chcete kvalitní pivo, jděte za malými pivovary, ty to dělají najpoctivěji,“ zaslechli byste v nejedné hospodě.

Mysleli si, že pijí Patron…

U Gambrinusu se rozhodli podobným spekulacím hezky česky zatnout tipec. Do vytipovaných hospod rozvezli pod rouškou tajemství pivo z nového pivovaru Patron, který měl i své fiktivní sídlo. Patron měl vlastní sudy, půllitry, logo a všechno další. Jen to pivo uvnitř bude většině národa povědomé, jednalo se právě o Gambrinus.

Konzumenty nechal pivovar promluvit na kameru o tom, co říkají na novinku z malé produkce. Veskrze zaznělo, že kvalitní pivo z malého pivovaru je skvělé a určitě mnohem lepší než to, které pochází z distribuce těch velkých. Jaké byly reakce „znalců“, když se lidé dozvěděli, že právě vypili Gambrinus? Podívejte se sami.

  • Oficiální stránky kampaně – www.pivovarpatron.cz

Pravda je někde uprostřed: Gambrinus lidé pili, ale ne ten, na který běžně nadávají

Problémem často bude, že dobře načepovat pivo umí jen málokde. Nejde jen o to, dopravit tekutinu do sklenice, ale dbát na čistotu trubek, správné skladování a čistotu skla. A na to už každý nemyslí. Zároveň je nutné brát výsledek na videu s odstupem, protože každá firma nejraději ukáže právě to, co se jí hodí do krámu. Kdyby někdo na videu řekl, že je Patron špatný, už by byl nepochybně vystřihnut. Použit byl navíc Gambrinus 11 nefiltrovaný, což výrobce nezmiňuje a poví to až v následném dokumentu ke kampani. A to je, oproti staré vodové 10 (kterou tak dobře známe), nepochybně obrovský rozdíl…

A jaká je oblíbená značka piva u vás? Poznali byste Gambrinus i poslepu?

Přečtěte si také