Bugatti Chiron z LEGO kostiček: Sporťák postavili na Kladně

Více než milion dílků stavebnice LEGO a 13 438 hodin práce stojí za pojizdným modelem sportovního automobilu Bugatti Chiron. O jeho výrobu se postarali borci z kladenské továrny dánského výrobce.

LEGO umí zaujmout nejen svými stavebnicemi, ale také svým marketingem. Pravidelně tak světu ukazuje, co vše je z legendární stavebnice možné postavit. Pokud jste si mysleli, že stavět lze z lega pouze statické sochy a města, nenechte se mýlit. Šestnáctičlenný tým inženýrů z české kladenské pobočky LEGO dokázal z 339 druhů dílků sestavit pojizdný model poháněný motorky ze stavebnice LEGO Technic. 

2304 motorků pod kapotou a rychlost 30 km/h

Výsledný automobil je až na zpevňující rám a kola od Bugatti zcela složen z kostiček. Motor, kapota, interiér… Vše tvoří dílky stavebnice. Výsledná rychlost modelu 1:1 je 30 km/h a o pohon se stará 2 304 miniaturních motorků. Kreativní počin má upozornit na nový model stavebnice LEGO Technic v podobě zmenšeniny zmíněného automobilu. Stavebnice, která je nyní v prodeji, se skládá z 3 599 dílků a obsáhlého návodu. 

Model ze série Lego Technic ukrývá pohyblivé písty, funkční nákladový prostor, zadní křídlo automobilu lze po vložení rychlostního klíče přepnout do aktivního režimu apod. V českých e-shopech je LEGO Technic 42083 Bugatti Chiron dostupné za cenu kolem 8 000 Kč, což není zrovna málo.  Pro malé i velké kluky se jedná o opravdu netradiční dárek, který zaručí dlouhé hodiny strávené při stavění zmenšeniny sporťáku s W16 motorem.

Zdroj: LEGO

Přečtěte si také