Cena Hry o trůny: Kolik stojí natočení jedné epizody?

Hra o trůny (Game of Thrones) z produkce HBO patří mezi nejpopulárnější seriálové série historie. Sedmá série zaujala více než 30 milionů diváků v USA a celosvětově se jedná o číslo několikanásobně vyšší. Oblíbený série získala hned 22 nominací na Emmy 2018, o jejichž výsledku se dozvíme již 18. září. Za povedeným počinem HBO je však také spousta práce a vysoký rozpočet. Kolik stojí natočení jedné jediné epizody?

Všechny ty speciální efekty, velkolepé bitvy a herci musí něco stát. Od 6. řady Hry o trůny vyjde jedna epizoda GoT na přibližně 10 milionů dolarů (220 milionů Kč). Předchozí série byly levnější a cena se pohybovala kolem 80-120 milionů Kč na epizodu.

Pozlacená závěrečná 8. série

Nejdražší ovšem, jak se dalo čekat, bude samotný závěr. Každá epizoda vyjde na 15 milionů dolarů (kolem 330 milionů Kč). Až do 6. série byla nejdražším dílem bitva u Černé vody “Blackwater” s velkou námořní bitvou. V té tvůrci použili např. repliku válečné lodě z 14. století v životní velikosti.

Epizoda vyšla HBO na 8 milionů dolarů a autoři scénáře museli přesvědčit vedení, že 2,5 milionu dolarů skutečně potřebují. Nakonec dostali 2 miliony, což jsou v televizní branži obrovské peníze. Výsledek nicméně stál za to a “Blackwater” přitáhl ke Hře o trůny spoustu nových diváků.

Již v úterý 18.9. se tvůrci pořadu dozvědí, kolik z 22 nominací na cenu Emmy bude proměněno ve vítězství. Není pochyb, že k desítkám předchozích ocenění přibudou další.

Přečtěte si také