Beauty plán na jaro 2021: hrajte všemi barvami

Jaro. Neodolatelná oslava krásy a mládí i sváteční období, které nás nutí k pozitivním změnám. Stejně jako příroda i my se probouzíme ze zimního spánku a těšíme se na teplé a slunečné dny. Jak příjemné je obnovit šatník, pořídit si novou kosmetiku a parfém, navštívit kadeřnici a kosmetoložku. Jaro, to je období jasných barev. Jak je dodat vašemu vzhledu a jak se co nejlépe připravit na příchod tohoto krásného období se dozvíte v následujícím článku. 

1. Čištění nad zlato

Naše pleť potřebuje pravidelné peelingy, které ji rozzáří, očistí a vyhladí drobné vrásky. Nahromaděné odumřelé kožní buňky nejen ucpávají póry, ale také vyvolávají zarudnutí a vznik akné, zabraňují pronikání prospěšných látek z krémů a sér do kůže. Doporučujeme používat peeling na pokožku obličeje i celého těla s abrazivními částicemi přírodního původu (cukr, káva, mořská sůl), které zajišťují dobré mechanické čištění pokožky.  

2. Vitamínová bomba

Vitamíny jsou pro naše tělo nepostradatelné. Dodávají tělu energii, podporují normální fungování imunitního systému a správný metabolismus, podporují produkci kolagenu v pokožce a také pozitivně ovlivňují stav vlasů a nehtů. Snažte se jíst víc čerstvého ovoce a zeleniny a uvidíte, že vaše tělo vám poděkuje.

3. Vlasy, koruna hlavy

Jarní móda diktuje svá vlastní pravidla, a to nejen v líčení a manikúře, ale i v účesech. Po chladném období jsou vlasy slabší a potřebují důkladnější péči. Stejně jako v případě pokožky a nehtů, i vlasy se neobejdou bez vitamínů. Kromě toho vřele doporučujeme pořídit si kvalitní vlasovou kosmetiku – https://makeup.cz/brand/127049/.

4. Slunce umí nadělat paseku 

Nezapomínejte chránit pleť před sluncem. Sluneční paprsky vedou k postupné ztrátě pružnosti pleti, jejímu stárnutí, výskytu vrásek, vzniku pigmentových skvrn. Pamatujte, že opalovací krémy a přípravky s SPF jsou vašimi nejlepšími přáteli.

5. Hydratace zmůže zázraky 

Vaše pleť přímo odráží vnitřní a dokonce i emocionální stav vašeho těla. Pokud nebudete pít dost čisté vody, pak se to odrazí i na obličeji. Dodržujte správný pitný režim a nezapomeňte i na kvalitní hydratační pleťový krém: potřebujeme hydrataci nejen zevnitř, ale i zvenčí. 

6. Přitažlivost jarní vůně 

Jelikož mluvíme o úplné jarní transformaci, vše co zbývá, je zvolit nádhernou vůni. Jarní parfém by měl být lehčí a svěžejší, než zimní vůně. Musí připomínat rozkvetlé zahrady zalité jarním sluníčkem. 

Nejdůležitější v jakémkoli ročním období vždy zůstává stejná věc: pozitivní nálada.

Zdroj: Makeup.cz
Fotografie: Fotobanka Pixabay

Přečtěte si také