Výherce miliardového jackpotu se ozval. Svůj tiket spálil

“Peníze dokážou člověka změnit.” Pravda nebo hloupá výmluva pro lidské předsudky?

Český výherce rekordních 2,46 miliardy korun v evropské loterii Eurojackpot se stále do dnešních dnů o svou výhru nepřihlásil. Podle slov Václava Friedmanna pro ČTK však není tento přístup výjimečný. Na druhou stranu výherce má stále před sebou ještě dva další týdny, kdy se může o svou výhru bez problémů přihlásit.

Výherce miliardového jackpotu se ozval. Svůj tiket spálil

V Eurojakcpotu dne 15. května 2015 se Štěstěna usmála na neznámého sázkaře, který se může těšit z miliardové výhry. Nebo snad ne? Na internetu se v uplynulých hodinách objevilo krátké video, které se tváří jako autentický záznam člověka, který má v ruce miliardovou sázenku, avšak ji ze svých osobních důvodů nehodlá předložit k proplacení – prostě a jednoduše ji spálí.

Nevkusný mediální lynč, strach ze ztráty přátel, závisti, podvodů a neupřímného jednání blízkého okolí může skutečně v člověku rozvířit pochybnosti o tom, zda-li je taková výhra stále z říše pohádek, nebo spíše z říše hororů.

Ať už je video „fejk“ nebo skutečnost, je zajímavou reflexí o tom, jaká společnost vlastně jsme.

Datum nesedí

Že je video podvrhem značí i fakt, že na tiketu je datum vsazení 13. května, přičemž Sazka tvrdí, že výherce vsadil pouhý den před slosováním, které proběhlo v pátek 15.5. Na tiketu by tedy podle všeho mělo správně být 14.5. “Nepředpokládáme, že by tiket ztratil nebo o tom nevěděl. I proto, že plný tiket za 400 korun vsadil jen den před losováním. Myslíme si, že jen plánuje, jak to udělá, až sem přijde,” uvedl mluvčí Sazky Friedmann.

Co myslíte vy? Je to zástěrka, žert a nebo snad ryzí skutečnost? Nebylo by pak lepší peníze spíše věnovat na místa, kde jejich nedostatek, než je nechat plamenům?

Zda se údajný výherce dobře rozhodl necháme na vás. Pojďte se s námi podívat na desítku těch, kteří se dobře nerozhodli v žádném případě. Své výhry prohráli v kasínech, profetovali, nebo zkrátka důvěřovali nesprávným lidem.

10 hloupých výherců loterie

Přečtěte si také