Video s hořícím miliardovým tiketem je prý podvrh

Když se na světlo světa dostalo video ukazující muže, zapalujícího miliardový tiket ze soutěže Euro Jackpot, vzbudilo to obrovský rozruch. Na kameru mluvící mladík (s počítačově upraveným hlasem), ukazuje údajnou výherní sázenku a má pěknou motivační řeč o tom, že nechce ztratit přátele a rodinu.

Ačkoliv je vše poměrně věrohodné, prozradilo nepravost videa několik drobných detailů. Jedním z nich je fakt, že je na sázence datum 13.5. a výherce tiket podle Sazky vsadil až o den později. Liší se prý i další detaily a vzory na tiketu.

Spálený tiket je fake! Prozrazují to ochranné prvky i špatné datum

“Někdo si s tím dal očividně práci, nicméně sázenka není pravá,“ hodnotí pro Lidovky.cz falešný ticket z videa mluvčí Sazky Václav Friedmann. ,,Je to podvrh, zaprvé je na sázence datum 13. května, přitom byla vítězná čísla vsazena 14. května, a když jsem si ticket blíž prohlédl, našel jsem na něm další detaily, které neodpovídají standardům Sazky,” dodal tiskový mluvčí společnosti Sazka.

sazka

Pokud si částku do 14 dnů nikdo nevyzvedne, propadne 2,466 miliardy korun právě Sazce. A to by, konec konců, byla pro firmu nepochybně obrovská finanční vzpruha. Mluví se už dokonce o konspirační teorii, která zvažuje možnost, že sama Sazka výherce zastrašuje, aby jí výhra propadla.

Přečtěte si také