UBER bez řidiče? První samořidící auta vyjedou do ulic již tento měsíc

Je to více než rok, co UBER vypustil zprávu o tom, že pracuje na samořídících autech. Dlouho potom ale nepřišla žádná další informace o postupu a vypadalo to, že se dlouho nic dít nebude. Až v posledních dnech se objevila zpráva, která pojednává o spolupráci automobilky Volvo s dopravní společnosti UBER na úspěšném vývoji těchto speciálních vozidel.

Finanční investice činila 300 milionů dolarů a svůj účel očividně splnila. Současně s tím totiž přišlo oznámení, že ke konci tohoto měsíce do ulic Pittsburghu vyjedou první samořídící vozidla, a to v počtu 100 kusů. A stejně jako vozidla s běžnými řidiči si je budete moci přivolat pomocí smartphonu. Do provozu mají být podobná vozidla plně zařazena v roce 2021.

uber2

V tomto oboru je zatím nejdále Google, který financuje a zkoumá oblast autonomního řízení již několik let. Ten mimochodem s mateřskou společností Alphabet do UBERu přes svůj fond investuje. Co se týče modelů, které dnes potkáme na silnicích, je pak nejdále Tesla se svým autopilotem a nebo také Ford.

Samořídící vozidlo Googlu

Samořídící vozidlo Fordu

Tesla

Přečtěte si také