Lupiči a zloději? ANO! Záhadná SMS dorazila tisícům lidí

Pokud jste v úterý večer obdrželi záhadnou SMS od neznámého čísla, rozhodně nejste sami. Zpráva dorazila tisícům lidí z celé ČR. Kdo za ní stojí?

SMS zpráva ve znění “Lupiči a zloději? ANO!!! Lháři a podvodníci? ANO!!!” dorazila na telefonní čísla po celé republice. Mnohé překvapila a vyděsila. Zpráva dorazila z různých čísel typu 2563, 9996238, 722 380 251, 722 380 499 a řady dalších. Ze stejného čísla jste v minulosti mohli obdržet třeba SMS o aktualizaci internetových služeb typu Instagram či další hromadné rozesílky. Jde totiž o SMS brány.

Nutno podotknout, že SMS řadu lidí velmi rozčílila nejen svým obsahem, ale i načasováním. Dorazila totiž po 21. hodině, někteří dokonce potvrzují přijetí po 22. hodině. Potvrzují to i komentáře a negativní hodnocení na portálech, které se hodnocením telefonních čísel zabývají. SMS dorazila i našim redaktorům. 

Podle diskuzí se některé varianty tohoto předvolebního spamu lišily. Jedna např. zní “Korupce a nepotismus? ANO!!! Lež a pokrytectví? ANO!!!“. Zmiňovaný nepotismus je způsob protekce, kdy jsou zvýhodňováni méně kvalifikovaní kandidáti ze známých a rodiny, což je vládnoucímu hnutí často vyčítáno. Obsah SMS je nešťastně zvolený a není jasné, co je přesně cílem. Sdělení totiž nemá hlavu a patu a vliv bude mít pramalý. Oficiálně totiž nezapadá do kampaně ani jedné ze stran. 

Problémem podobných rozesílek je, kromě jejich nezákonnosti, také fakt, že si může podobnou služby zaplatit kdokoliv. K SMS kampani se zatím nikdo nepřihlásil. A co vy? Dorazila vám zpráva také?

Úvodní fotografie: Pixabay

Komentáře

Další články

Štítky:, , , ,
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

Tyto všeobecně známe informace neo potřeba rozesílat pomocí SMS Každý je zná, jsou pravdivé .

Liberec

Vy opravdu víte, kde je pravda? Opravdu ? Moc si fandíte, pane!

Petr

Tuším pěkné šméčko. Co když si službu objednalo ANO, aby kompromitovalo ostatní strany, které jsou tak hnusné, aby obtěžovali slušné občany, kteří ulehali ke spánku aby nabrali nové síly k budování naší krásné země?

Bohuslav

A co když je Babiš Fantomas ? Moc se díváš na americké filmy .

Eva

politika je hnus….

Miloslav

ne politika ale někteří politici jsou xindl

Více v Videa, Virály
Schick svým gólem nadchl fanoušky, vzniklá meme baví internet

Gól Patrika Schicka rezonuje internetem. Česká fotbalová reprezentace má za...

Zavřít