Lupiči a zloději? ANO! Záhadná SMS dorazila tisícům lidí

Pokud jste v úterý večer obdrželi záhadnou SMS od neznámého čísla, rozhodně nejste sami. Zpráva dorazila tisícům lidí z celé ČR. Kdo za ní stojí?

SMS zpráva ve znění “Lupiči a zloději? ANO!!! Lháři a podvodníci? ANO!!!” dorazila na telefonní čísla po celé republice. Mnohé překvapila a vyděsila. Zpráva dorazila z různých čísel typu 2563, 9996238, 722 380 251, 722 380 499 a řady dalších. Ze stejného čísla jste v minulosti mohli obdržet třeba SMS o aktualizaci internetových služeb typu Instagram či další hromadné rozesílky. Jde totiž o SMS brány.

Nutno podotknout, že SMS řadu lidí velmi rozčílila nejen svým obsahem, ale i načasováním. Dorazila totiž po 21. hodině, někteří dokonce potvrzují přijetí po 22. hodině. Potvrzují to i komentáře a negativní hodnocení na portálech, které se hodnocením telefonních čísel zabývají. SMS dorazila i našim redaktorům. 

Podle diskuzí se některé varianty tohoto předvolebního spamu lišily. Jedna např. zní “Korupce a nepotismus? ANO!!! Lež a pokrytectví? ANO!!!“. Zmiňovaný nepotismus je způsob protekce, kdy jsou zvýhodňováni méně kvalifikovaní kandidáti ze známých a rodiny, což je vládnoucímu hnutí často vyčítáno. Obsah SMS je nešťastně zvolený a není jasné, co je přesně cílem. Sdělení totiž nemá hlavu a patu a vliv bude mít pramalý. Oficiálně totiž nezapadá do kampaně ani jedné ze stran. 

Problémem podobných rozesílek je, kromě jejich nezákonnosti, také fakt, že si může podobnou služby zaplatit kdokoliv. K SMS kampani se zatím nikdo nepřihlásil. A co vy? Dorazila vám zpráva také?

Úvodní fotografie: Pixabay

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také