Trápí vás žaludek? Toto vám pomůže

I když se většinou snažíme stravovat zdravě, někdy se nevyhneme přejídání nebo nevhodné kombinaci jídel. To může mít za následek bolesti žaludku nebo nepříjemné pálení žáhy. Jak si s nimi účinně poradit?

Pokud problémy s trávením trápí i vás, určitě čtěte dál. Poradíme vám, jakým potravinám byste se radši měli obloukem vyhnout nebo jak zmírnit nepříjemné příznaky žaludečních těžkostí.

Co zabírá na pálení žáhy?

Každý, kdo se už v životě potkal s pálením žáhy, známým i pod názvem pyróza, nám určitě dá za pravdu, že jde o nesmírně nepříjemnou bolest. K pálení žáhy dochází, když se žaludeční kyselina spolu s potravou vrací ze žaludku spět do jícnu. Tento jev je doprovázen pálením, v některých případech až bodavou bolestí za hrudní kostí. Někdo se pálením žáhy potkává pravidelně, u někoho se objevuje jenom sporadicky. Ve velké míře souvisí pyróza se složením jídelníčku. Kterým potravinám byste se radši měli vyhýbat?

Potraviny, které zhoršují pálení žáhy:

  • smažená jídla
  • kořeněná jídla
  • cibule
  • česnek
  • rajčata
  • kyselé ovocné šťávy
  • kofeinové nápoje
  • sladkosti
  • kynuté pečivo
  • alkohol
  • cigarety

Pálení žáhy můžete zabránit i tak, že minimálně 2-3 hodiny před spaním už nebudete nic konzumovat. Spát byste měli na levém boku a pod hlavou si vždy podložit alespoň jeden polštář. Jako první pomoc při pálení pomůže i zásaditá minerální voda, zázvorový čaj nebo hrst mandlí.

Pokud nic z toho nezabírá, zkuste sáhnout po volně prodejných lécích z lékárny ve formě žvýkacích tablet nebo rozpustných prášků, které přinesou rychlou úlevu od pálení. Koupíte je i na Benu.cz. Určitě nezapomeňte při nákupu využít Benu slevový kód a ušetřit tak.

Jak zmírnit bolesti žaludku?

Kromě pálení žáhy trpí množství lidí i nepříjemnými bolestmi žaludku, které se nejčastěji objevují pro přejedení nebo konzumaci „těžkých jídel“. Odborníci v tomto případě doporučují jíst menší porce, vyhýbat se konzumaci smažených jídel nebo zpracovávaných potravin a jíst více ovoce a zeleniny. Stejně tak je důležité přijímat probiotika, která pomáhají udržovat zdravou střevní mikroflóru a konzumovat také dostatek vlákniny.

Při méně intenzivních bolestech je účinné pití bylinkových čajů, jakými jsou máta, třezalka nebo heřmánek. Rovněž vám může pomoci podávání rostlinných přípravků, jestli už ve formě kapek nebo tobolek, které pomáhají zmírňovat bolesti a napomáhají trávení. Kupte si jich do zásoby a mějte je vždy po ruce, když se opět objeví trávící potíže. Přírodní čaje a přípravky na zmírnění žaludečních těžkostí najdete i na stránce lekarna.cz. S kódem Lekarna.cz slevový kód můžete teď navíc při nákupu ušetřit.

Pokud se u vás žaludeční problémy objevují častěji, bylo by na místě navštívit odborníka, který vám doporučí potřebná vyšetření.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také