Tetování jako umění aneb Jaký byl Tattoo Jam 2017?

V sobotu 8. dubna se ve Strakonicích odehrál historicky 14. festival s názvem „XIV. Tattoo jam“. Prostory kulturního domu ve Strakonicích, kde se celá akce odehrávala, byly již od osmé hodiny otevřeny pro tetovací studia a další účastníky programu. Od deseti se brány otevřely i pro širokou veřejnost.

K vidění byly desítky studií, stejně jako obchody s tetovacími potřebami a dokonce i několik značek výrobců textilu. Vše bylo doplněno zajímavým programem na pódiu, který se skládal z koncertů, vyhlášení soutěží a dokonce i krátké přednášky o samurajském umění boje s mečem. Stále se něco dělo, pořád se bylo na co dívat. Desítky tetovacích studií přímo na akci soutěžili v tetování různých částí těla různými motivy a technikami.

Příjemná atmosféra malého města má něco do sebe

Jak organizátor akce sám přiznává, ve Strakonicích se klade důraz na to, aby festival probíhal v příjemné atmosféře. Návštěvníci se mohli kohokoliv z účinkujících zeptat a bylo jim přátelsky odpovězeno. Festival navštívily stovky lidí. Chvilkami nebylo k hnutí, což samo o sobě svědčí o kvalitách akce, kterou jsem si já osobně moc užil. A ještě jedna podstatná věc – na akci byl přítomný i štáb, který v současnosti pracuje na novém dokumentu o tetování s názvem „Sorry mami, mám tetování“. Projekt realizují studenti Univerzity Jana Ámose Komenského v Praze.

Pro ukojení hladu a žízně mohli účastníci i návštěvníci využít služeb restaurace, kde se čepovalo pivo i malinovka, nabízeli smažený sýr a dalšími pochutiny, to vše za lidové ceny a v uspokojivé formě. Zejména zdejší malinovka chutnala výtečně.

Výsledky soutěží:

  • ASIA: 1. místo Maxim Tattoo, 2. místo Woodoo Tattoo, 3. místo Incruel Tattoo
  • BLACK/WHITE: 1. místo Tom´s Tattoo, 2. místo Tattoo Exorcist, 3. místo Tattoo Drobek
  • COLOUR: 1. místo Magnetic Tattoo, 2. místo Los Keros, 3. místo Rouče Tattoo
  • BIG TATTOO: 1. místo Thunderwood Tattoo, 2. místo Tattoo Stanley, 3. místo Bekus Art Style
  • OLD/NEW SCHOOL: 1. místo Ufon Tattoo, 2. místo Scarzone Tattoo, 3. místo Fíla Tattoo
  • OLD TATTOO: 1. místo Magnetic Tattoo, 2. místo Tom´s Tattoo, 3. místo Bang Atelier
  • TRIBAL: 1. místo Bocca jr. Tattoo, 2. místo Woodoo Tattoo, 3. místo není (byli pouze 2 soutěžící)
  • BEST OF SHOW: Magnetic Tattoo
Přečtěte si také