Je to kabelka, nebo tenký skládací telefon? HONOR na IFA 2023 ukázal budoucnost

Značka HONORichází s novým výrazným konceptemPhone-to-Purse, představuje HONOR Magic V2 a uvádí novou barevnou variantu HONOR 90.

Globální technologická značka HONOR dnes na veletrhu IFA 2023 představila svou strategickou vizi budoucnosti chytrých telefonů. Během své keynote s názvem „Unfold Tomorrow” CEO společnosti HONOR George Zhao nastínil závazek značky udělat ze skládacích smartphonů mainstreamový trend, a to díky nejnovějším inovacím zaměřeným na člověka, včetně nejlehčího a nejtenčího skládacího smartphonu HONOR Magic V2. Značka také představila nový koncept HONOR V Purse, skládací smartphone ve stylu nositelné módní kabelky, který nabízí nekonečné možnosti stylu a sebevyjádření.

Novinky od HONORu jsou tenké, výkonné a vypadají skvěle. Foto: Redakce ViralSvet.cz

Skládací smartphony HONOR urazily dlouhou cestu a každá jejich další verze představuje pozoruhodný pokrok v designu, funkčnosti a odolnosti,” řekl George Zhao, generální ředitel společnosti HONOR. „A nejen to, díky našemu konceptu telefonu v podobě kabelky, který jsme uvedli v život prostřednictvím HONOR V Purse, zkoumáme udržitelná řešení, která využívají nové skládací technologie k posílení kreativity a utváření životního stylu zítřka.

Technologie ve světě módy? Uvidíme je čím dál častěji

Společnost HONOR přijímá svoji roli při utváření budoucího životního stylu a představuje HONOR V Purse, nový koncept “Phone-to-purse”, který předznamenává začátek vnímání elektronických zařízení jako zcela nové kategorie módního spotřebního zboží nabízejícího neomezené možnosti sebevyjádření.

Telefon, nebo kabelka? Záleží jen a jen na vás. Foto: Redakce ViralSvet.cz

HONOR V Purse plynule promění skládací smartphone v dokonalý módní doplněk v tzv. phygital stylu (kombinace skutečného, fyzického a digitálního), a to díky řadě přizpůsobitelných displejů (AOD), které napodobují design kabelky, včetně designových prvků, jako jsou řetízky, peříčka a střapce, které reagují na pohyb smartphonu a kývají se spolu s ním.  Tento koncept telefonu je také kompatibilní s výběrem vyměnitelných řemínků a řetízků, které se připínají na kloub a umožňují tak nosit smartphone bez námahy přes rameno jako běžnou kabelku nebo tašku, což mu umožňuje stát se novou trendy kabelkou, tzv. „It bag“ budoucnosti.

Fotoaparáty se nachází ve vystouplém modulu, který ukrývá podstatnou část hardwaru. Díky tomu může být smartphone velmi tenký. Foto: Redakce ViralSvet.cz

HONOR V Purse vznikl s ohledem na udržitelnost a ztělesňuje závazek společnosti HONOR k ochraně životního prostředí. Kromě toho, že se vyznačuje materiály z udržitelných zdrojů, jako je veganská kůže na popruzích, lze tento nekonečně přizpůsobitelný koncept AOD kombinovat s jakýmkoli oblečením. S tím, jak módní průmysl překračuje hranice fyzického světa do digitálního prostoru, technologie umožňuje neomezené možnosti stylu a sebevyjádření. HONOR V Purse může tímto malým způsobem pomoci ekologicky uvědomělým spotřebitelům snížit spotřebu rychlé módy, a co je důležitější, pomáhá světu módy přijmout nové technologie s cílem povzbudit spotřebitele, aby nakupovali méně a používali zboží déle.

Jaký styl preferujete? V budoucnu lze očekávat rozmach digitálního módního odvětví. Foto: Redakce ViralSvet.cz

V duchu otevřené spolupráce se značka HONOR spojila se špičkami v oblasti kultury a trendů z platformy HONOR Talents Global Design Awards, včetně kreativního ředitele pánské módy BURBERRY Brama Van Diepena, současného umělce Yunuene Esparza, profesora Čínské akademie umění Yuana Youmina a crossoverového umělce Xiao Hui Wanga, aby navrhli vlastní řadu AOD pro toto zařízení, které tak nabídne nekonečné módní možnosti. V další fázi programu se otevře rozhraní API, které umožní designérům využít senzory, jako např. gyroskop, dotykový senzor nebo senzor okolního světla, a HONOR vyzve začínající talenty z celého světa, aby přišli s vlastními návrhy, inspirovanými nejnovějšími designovými trendy, a přetvořili tak životní styl.

Díky spolupráci s designéry a vývojáři bude mít skládací smartphone řadu zajímavého příslušenství. Snadná bude také samotná změna vzhledu. Foto: Redakce ViralSvet.cz

Představení HONOR Magic V2 pro celý svět

Společnost HONOR během veletrhu IFA 2023 také vůbec poprvé na akci světového formátu představila svůj nový vlajkový skládací smartphone HONOR Magic V2. Ten dokonale ilustruje vizi společnosti HONOR v oblasti skládacích smartphonů, která v tomto odvětví definuje nová měřítka díky významným vylepšením v oblasti tvaru, baterie, displeje a uživatelského zážitku.

HONOR Magic V2 je mezi skládacími smartphony, které společnost HONOR dosud představila, vůbec nejlehčí a nejtenčí. Váží pouhých 231 g a ve složeném stavu měří pouhých 9,9 mm. Skládací vlajková loď ve svém tenkém a lehkém těle ukrývá novou generaci baterie Silicon-Carbon-Dual-Battery s průměrnou tloušťkou pouhých 2,72 mm a s vysokou kapacitou až 5 000 mAh.

V rozloženém stavu je telefon spíše tabletem. Stále je však lehký a tenký. Foto: Redakce ViralSvet.cz

Kromě tenké a lehké konstrukce je HONOR Magic V2 vybaven prvním superlehkým titanovým pantem svého druhu a novou patentovanou ocelí HONOR, díky níž je mechanismus pantu robustnější a odolnější. HONOR Magic V2 také získal prestižní certifikaci odolnosti od společnosti SGS tím, že pant vydrží více než 400 000 složení, což zajišťuje při 100 složeních denně životnost až deset let.

HONOR Magic V2 je vybavený trojitou sestavou zadních fotoaparátů, která zahrnuje 50Mpx hlavní fotoaparát (f/1,9), 50Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát (f/2,0) a 20Mpx teleobjektiv (f/2,4). Přední duální fotoaparát je vybavený dvěma 16Mpx fotoaparáty (f/2,2).

Nový model HONOR Magic V2 využívá inovace zaměřené na člověka a podporuje také špičkovou technologii 3840Hz PWM Dimming. Ta minimalizuje namáhání očí a zajišťuje pohodlné sledování displeje i při delším používání.

HONOR Magic V2 také umožňuje prožít nové interaktivní zážitky. HONOR Magic V2 přináší nejen povznášející fotografování, ale také další novinky, které se týkají schůzek i zábavy. HONOR Magic V2 poprvé podporuje funkci Parallel Space, která umožňuje nejen oddělené ukládání pracovních a osobních dat a jejich bezpečnou izolaci, ale také nezávislé paralelní ovládání aplikací ve dvou prostorech, podobně jako kdyby byl do skládacího telefonu vložen druhý telefon.

Nová barva pro vítěze ceny EISA HONOR 90

Společnost HONOR také oznámila, že model HONOR 90 získal prestižní ocenění Best Buy Smartphone 2023–2024 od asociace EISA (Expert Imaging and Sound Association). Na oslavu vítězství uvádí HONOR na světový trh pro model HONOR 90 trendy barevné provedení Peacock Blue. Tento nový odstín čerpá inspiraci z nádherných pavích per a vzdává hold kráse přírody.

Tím však přísun zajímavých zpráv nekončí. Aby společnost HONOR ještě více podpořila uvedení řady HONOR 90 Peacock Blue, navázala spolupráci s renomovanou digitální umělkyní Vesnou Pesic známou jako BECHA. Ta exkluzivně pro limitovanou edici HONOR 90 Peacock Blue navrhla speciální dárkovou krabičku. Jedinečná edice spojuje osobitý styl umělkyně s inovativní technologií HONOR a nabízí tak uživatelům skutečně jedinečný zážitek.

Zdroj: HONOR na veletrhu IFA 2023
Úvodní fotografie: Redakce ViralSvet.cz

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také