Jak vybrat šortky, aby moje nohy vypadaly delší?

S přicházejícím létem a zvyšujícími se teplotami se nezkracují jen sukně, ale také kalhoty. Šortky (nebo takzvané „kraťasy“) mají své kořeny už ve 30. letech minulého století a není se čemu divit – jsou pohodlné, stylové a hlavně univerzální. Rozhodně s nimi nemůžete udělat chybu, ať už jste žena nebo muž, ať chcete působit sexy, ležérně, nebo elegantně. Víte ale, jak si vybrat ty správné?

Dámské šortky: Jaké vybrat pro delší nohy?

Nesprávně zvolený střih jakéhokoliv oblečení může nehezky zvýraznit nedostatky na postavě – o šortkách to ovšem platí dvojnásob. Stejně tak ale dokáží dobře zvolené šortky tyto nedostatky potlačit a přednosti vyzdvihnout, a proto vám přinášíme pár rad a tipů pro výběr těch správných „kraťasů“, abyste se celé léto cítili pohodlně, sebevědomě a prostě v pohodě, i když možná nejste majitelkami či majiteli výstavního páru nohou.

Hotpants neboli mini

Začněme od nejkratších. Hotpants, někdy také známé jako mini dámské šortky, jsou velmi krátké kraťasy, v extrémních případech až zaměnitelné s kalhotkami. V běžném životě se s nimi moc nesetkáte především proto, že tento typ šortek rozhodně neodpouští a není tedy překvapením, že si na takový kousek troufne jen malé množství žen. Problémem může také být fakt, že jsou poměrně odhalující a tedy se nehodí pro každou příležitost.

Pokud jste ale celkově drobné postavy a máte pocit, že jsou vaše nohy příliš hubené, hotpants by mohly být tím správným modelem pro vás – díky své délce odhalují velký kus nohou, čímž je opticky činí delšími a zvýrazňují zadeček, čímž nohy i tvarují.

Hotpants jsou stylové. Nemusí však sedět každému. Foto: Freepik

Jen se při nákupu ujistěte, že vám vybraná velikost dokonale padne, abyste neodhalily něco, co jste si přály nechat ukryté.

Balonové šortky

Pokud vás trápí širší stehna, tou správnou volbou pro vás budou takzvané balonové šortky – takové, které se právě v partii stehen důmyslně rozšiřují tak, aby problémové partie zakryly. Díky tomu, že se nohavice balónových šortek nezužují, jsou takovéto šortky velmi pohodlné a netvoří žádné nepohodlné otlaky ani kontakty (opět) v oblasti stehen.

Balonové šortky umí také vykouzlit efekt plnějších křivek, proto pokud máte pocit, že jsou vaše nohy málo ženské či příliš neforemné, budou pro vás tou správnou volbou. Co se týče barvy, obecně je nejvhodnější zvolit šortky černé. Černá nejen že opticky zeštíhluje, ale také působí žensky a elegantně a přesně tento efekt je v tomto případě žádoucí.

Materiál šortek volte podle situace. Do společnosti se hodí džínové, látkové i kožené kraťasy. Na sport volte sportovní kraťasy ze speciálních savých materiálů nebo teplákoviny.

Dámské kraťasy nad kolena

O větším zadečku jsme se již bavili a i pro majitelky takové postavy máme řešení. Jsou jím šortky střední délky, lehce nad kolena – takováto délka hladce odvede pozornost od zadní části vašeho těla a přenese jí do té přední, na již zmiňovaná kolena. A je to! Pozornost je upřena na přednost, kterou jsou v tomto případě vaše nohy.

Ovšem pokud usilujete o efekt nohou až do nebe, tento střih nebude tím pravým – může nohy opticky výrazně zkracovat. Proto rozhodně stojí za vyzkoušení také takzvané trenýrky, které mají velmi podobné vlastnosti a volnější střih, tedy jsou ještě o kus pohodlnější a vhodnější do parného léta.

Dobrá kombinace šortek a doplňků dokáže zázraky. Foto: Freepik

Ke kraťasům a sluníčku neodmyslitelně patří také dámské sluneční brýle. Podle preferencí volte barvu, tvar i ochranu před UV zářením tak, abyste se v nich cítila pohodlně. I u brýlí platí, že tvar dokáže některé črty zvýraznit.

Pánské šortky? Dejte si pozor na délku

I muži touží po šortkách, které jim nejlépe podtrhnou přednosti a schovají nedokonalosti. Naštěstí zde je rada poměrně jednoduchá – dejte si pozor na délku. Jak již jsme se dozvěděli, delší kraťasy mají tendence nohy spíše zkracovat a to není žádoucí u žádné postavy.

Ideální je délka končící kdekoliv mezi koleny a polovinou stehen. Takové šortky nezkracují, ani jinak nedeformují postavu a navíc vystavují na odiv dostatečnou plochu kůže. A pokud si chcete být jistí, že skutečně nešlápnete vedle, volte tlumené a univerzální barvy, které se hodí ke všemu – jak kusu oblečení, tak příležitosti. Nesmrtelnou klasikou je například šedá nebo černá, ale v posledních letech jsou velmi populární také odstíny tmavě modré či khaki.

Pánové to mají jednoduché. Kraťasy si vyberou snáze. Foto: Pixabay

Pánové by se při výběru šortek měli ale také zaměřit na jejich velikost a materiál. Nesmí být příliš upnuté a materiál těžký, a to nejenom z důvodu pohodlí, ale také z důvodů zdravotních – nedostatečná cirkulace vzduchu (a tím pádem vyšší teplota) kolem varlat může negativně ovlivňovat zdraví a kvalitu spermií a tím pádem i plodnost. Pozor na to!

Přečtěte si také