Zabouchnuté dveře: Jak se zachovat, když nemáte klíče u sebe a kdy volat zámečníka?

Zabouchnuté dveře s klíči v zámku jsou noční můrou každého z nás. Připravili jsme pro vás užitečné rady a tipy, jak v takové situaci postupovat a kdy už je vhodné zavolat zámečníka.

Situace může na první pohled vypadat beznadějně, ale neklesejte na mysli. Nejde o nic neřešitelného. Pokud spěcháte, projděte si nejprve několik základních kroků, které vám ukáží, zda je třeba volat zámečníka a kdy si poradíte bez něj.

  1. Zkontrolujte, zda nejsou otevřená okna nebo další dveře, kterými byste se mohli dostat dovnitř. Pokud najdete otevřené okno nebo dveře, ujistěte se, že je bezpečné jimi vstoupit.
  2. Pokud jste dali náhradní klíč rodinnému příslušníkovi, kamarádovi nebo sousedovi, zavolejte jim a požádejte o pomoc.
  3. Pokud jde o dveře bez zámku, můžete zkusit použít kreditní kartu nebo jinou plastovou kartu k otevření. Vložte kartu do mezery mezi dveřmi a zárubní a posouvejte ji nahoru a dolů, zatímco se snažíte otevřít dveře. Tato metoda nemusí vždy fungovat a může poškodit kartu. Raději tedy použijte slevovou kartičku než svojí jedinou platební kartu.
  4. Pokud žádný z výše uvedených kroků nepomohl, je čas zavolat profesionálního zámečníka. Zámečník dokáže otevřít dveře bez poškození zámku nebo dveří a často to zvládne velmi rychle.

Jak problému předejít?

Ujistěte se, že máte náhradní klíč a že jej uložíte na bezpečném místě mimo váš domov. Můžete ho svěřit rodinnému příslušníkovi, příteli nebo sousedovi, kterému důvěřujete. Před opuštěním domu si zvykněte kontrolovat, zda máte klíče s sebou. Zkuste si vytvořit návyk, který vám pomůže si na klíče vzpomenout – například si je pověste na viditelné místo u dveří nebo si je vždy odkládejte na stejné místo.

Elektronické zámky s číslicovým kódem nebo čtečkou otisků prstů mohou být praktickým řešením, které eliminuje potřebu klíčů. V případě potřeby můžete kód sdílet s rodinnými příslušníky a přáteli.

Zabouchnuté dveře s klíči uvnitř jsou noční můrou většiny z nás. V takové situaci je důležité zachovat klid a postupovat podle uvedených kroků. Připravte se na tento scénář tím, že budete mít náhradní klíč, zainvestujete do elektronického zámku nebo vytvoříte si návyk kontrolování klíčů před opuštěním domu. Pokud všechny tyto kroky selžou, neváhejte zavolat profesionálního zámečníka.

Zdroj: Rozhovor Jan Blecha z HBlock.cz

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také