S EYCA za zábavou: Anděl Páně 2 si rekordní návštěvnost zasloužil

Projekce pohádky Anděl Páně 2 začaly v listopadu minulého roku a staly se opravdovým překvapením nejen pro kina, ale i tvůrce samotné. Film režiséra Jiřího Stracha navázal na příběh anděla Petronela a čerta Uriáše a opět vsadil na zápletku, při které jsou oba nešťastníci posláni na zem samotným bohem, aby své chyby napravili. Zatoulané jablko ze stromu poznání, které ze zvědavosti utrhnou, jim totiž spadne až dolů ke smrtelníkům, a oni zjišťují, že jej nebude tak lehké najít.

Anděl Páně 2 – plné sály i několik měsíců po premiéře

Nám už v redakci nestačilo o novém (a podle všech kolem skvělém) filmu jenom poslouchat, ale chtěli jsme jej vidět na vlastní oči. Ve spolupráci s EYCA a Cinema City jsme vyrazili do kina v pražském Slovanském domě a přestože zbýval poslední týden projekcí, čekalo nás několik překvapení.

Je sobota a my jsme právě stojíme ve frontě na lístky. “Anděl Páně, třikrát, dvakrát, pětkrát,” slyšíme objednávky. Rodiny, kamarádi i páry, zkrátka spousta těch, kteří chtějí film ještě stihnout. Po chvíli usedáme na svá místa do sálu a napjatě čekáme, zda je film doopravdy tak dobrý, jak všichni slibují. A i dnes, pár dní před definitivním koncem projekcí filmu v kinech, je sál z většiny plný…

Nejlepší a nejzábavnější pohádka za posledních několik let

Začíná film a už od začátku na nás snímek dýchá prvkem, který nechyběl ani v prvním díle – humorem. Člověk má doopravdy pocit, že tvůrci navázali přesně tam, kde minule skončili. Žertovné narážky v nebi jsou perfektně vyvážené a rozhodně nelze říci, že by jakkoliv uráželi věřící, ba naopak. Vtipné scény u nebeské brány pak navíc čím dál více cílí na dospělé, ale opět takovým stylem, který děti neruší ve vnímání příběhu a svým způsobem i edukuje.

Ivan Trojan v roli anděla a šarmantní Jiří Dvořák jako čert jsou hned v úvodu filmu posláni na zem, což by nabylo tak zvláštní, kdyby se tomu nestalo zrovna na Mikuláše. Nikoho tedy zdaleka nepřekvapuje, že po ulici běhá pekelník s andělem a naopak to způsobuje ještě více zábavných momentů. Nechybí ale i vážnější zápletka, pří které oba nešťastníci pomohou krásné Magdaleně (Vica Kerekes) a její dceři Anežce najít štěstí. Atmosféra historických uliček, plápolajících ohňů, padající sníh a do toho pobíhající hlavní hrdinové házející jednu vtipnou hlášku za druhou vykouzlili úsměv na tváři snad každému nehledě na věk.

Na svatého Mikuláše, hoďte párky do guláše!
Párky už mi neberte, děti už mě ne****!

Za zmínku stojí vedle hereckých výkonů hlavní dvojice také skvělá kamera a hudba od Ondřeje Brzobohatého, nebo ústřední píseň v podání Karla Gotta a jeho dcerky Šarlotky.

Nelze než souhlasit s diváky, kteří dávají na ČSFD filmu v tuto chvíli 82 %. Přesně v těchto mezích se pohybuje i naše hodnocení, kdy dáváme 88 % za lehkost, vtipnost a úžasnou atmosféru, která se povedla tvůrcům na plátně vykouzlit. Na závěr jen musíme doporučit, abyste si Anděl Páně 2 nenechali ujít. Zábavná pohodová pohádka na vás dýchne správnou sváteční atmosférou a jestli se letos dostane i na obrazovky televizí (na DVD dorazí v dubnu), určitě neváhejte a podívejte se na ní. Stojí za to!

Anděl Páně 2 – obsazení

Režie: Jiří Strach

Scénář: Marek Epstein, Jiří Strach, Božena Němcová

Hrají: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Anna Čtvrtníčková, Jiří Bartoška, Bolek Polívka, Vojtěch Dyk, Pavel Liška, Stanislav Majer, Viktor Antonio, Marek Taclík, Marián Labuda st., Jiřina Bohdalová, Josef Abrhám, Aňa Geislerová, Veronika Žilková, Martin Huba, Petr Čtvrtníček, Gabriela Osvaldová, Klára Issová, Michal Horáček, Matěj Hádek, Lucie Bílá, Jaroslav Plesl, Alena Mihulová, Viktor Preiss[/alert-success]

Anděl Páně 2 v číslech:

  • Podle Unie filmových distributorů (UFD) film vydělal za pouhých 10 týdnů rekordních 127,1 milionu Kč
  • Nejnavštěvovanější film roku 2016
  • S více jak milionem diváků se stal historicky nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech
  • Hodnocení diváků k datu recenze 82 % (zdroj: CSFD)
  • DVD Anděl Páně 2 se na trhu objeví 5.4. 2017

O kartě EYCA – se slevou nejen do kina

Evropská karta mládeže EYCA (European Youth Card) je mezinárodní identifikační průkaz pro mladé. Nejedná se o slevovou kartu pouze pro studenty; v České republice ji mohou získat všichni lidé ve věku 5 – 30 let. Momentálně je v ČR více než 30 000 držitelů těchto karet a mohou využívat přes 1 000 slev a výhod.

 

Redakce ViralSvět.cz díky spolupráci vybraná místa postupně navštíví a představí vám ty nejzajímavější, u kterých lze získat EYCA slevy a výhody. Těšit se můžete na reportáže, recenze a zajímavé tipy. Pokud kartičku ještě nemáte, můžete si jí zřídit online na www.eyca.cz.

Přečtěte si také