Kavárna Muzeum – jez chléb, pij kávu. A tak jsme jedli a pili

Stálý problém – člověk se nachází v centru města a dostane chuť na kávu. To samo o sobě není nijak špatné. Možností je spousta, můžete jít do Starbucks (oni jsou předražení a snad všude!), McDonald’s (ale já chci kavárnu) a nebo běžné restaurace. Klasické a dobré kavárny totiž mají jednu zajímavou vlastnost – umí si hrát na schovávanou.

Jednou z nich je kavárna Muzeum. Schovaná je ale na místě, kde bych jí i podle názvu čekal přímo v budově Národního Muzea. Nevšední místo, kam si jít sednout “jen tak”, ale stojí za to.

Káva doubleshot a pořádné chlebíčky… ehm, chlebáky

A pak přijdete k baru. Ten je vymyšlený tak, abyste šli nejprve kolem pultu s nabídkou jídel a zákusků. Jednou z věcí, kterou člověk zkusit musí, jsou chlebíčky. Nebo spíše chlebáky. On ten podivný slogan “jez chléb” má nakonec svůj smysl. Chlebáky všech různých druhů vidíte hotové v chladícím boxu, ale jak se ukáže, tyto kousky na vás nečekají.

Obsluha vám dle přání na čerstvý kus pravého chleba (žádné veky) namaže příslušnou pomazánku a dozdobí. Výsledek je jednoduše dokonalý a navíc se z něj opravdu najíte.kavárna muezum

Dále pokračujete k baristům, kde si lze objednat kávu z oblíbené pražírny DoubleShot. Dobré laté nikdy neurazí, ale ta domácí limonáda! To je u kavárny Muzeum dokonalost. Zázrovorá, grepová, okurková… Stačí si vybrat. A chutná skvěle.

kavarna_muzeum

Prostředí kavárny je příjemné, jednoduše zařízené a celkově lze koncept postavený na čerstvosti a kvalitních surovinách jedině pochválit. A co se mi nelíbilo? Snad jen to, že mi o této kavárně doposud nikdo neřekl. Příjemné místo a upřímně už mám všech Starbucks, McDonald’s a Costa Coffee plné zuby. Chci něco jiného, netuctového a nakonec i levnějšího. A toho se mi v kavárně Muzeum dostalo.

Naše objednávka:

  • Ředkvičkový chléb – 39 Kč
  • Domácí grepová limonáda – 45 Kč
  • Caffé Laté – 59 Kč

Celkem tedy celé menu vyšlo na příjemných 144 Kč.

banner2

Přečtěte si také