Obchod ABOUT YOU nezvládl vstup na český trh a čelí kritice

Původem německý e-shop About You se stal terčem posměšků a kritiky kvůli svým agresivním marketingovým postupům a nefungující podpoře. Jak je na tom dnes?

Podivné reklamy, nešťastná komunikace na sociálních sítích i dlouhé dodací lhůty nezanechaly dobrý dojem. E-shop zákazníkům sliboval doručení do 2-4 dní od objednání. Svému závazku však nedostál a začaly se tak objevovat negativní recenze a čím dál hlasitější kritika, kdy zákazníci museli čekat i více než 2 týdny a zboží mnohdy dorazilo poškozené.

Když vás kritizují, nedělejte mrtvého brouka

E-shop na kritiku nejdříve nereagoval, následně došlo k vypnutí recenzí na sociální síti Facebook. Krizová komunikace a komunikace s podporou vypadala, jako by ji vedla skupina teenagerů, která neví co dělá. A pokud fotografie a videa ze zákulisí nelžou, není to daleko od pravdy.

Podzimní ticho a přerušení dodávky zaplacených objednávek ze strany ABOUT YOU vyvrcholilo omluvou, podivná komunikace značky pokračuje dodnes.

Jak je na tom ABOUT YOU dnes?

Nicméně se zdá, že se situace zlepšila a uživatelé již až na pár výjimek problémy nemají. Sem tam je sice zboží poškozené, nebo zákazník musí déle čekat, ale zdá se, že si e-shop po neúspěšném vstupu na trh dal záležet na zlepšení svých služeb a postupně vše uvádí do normálních kolejí.

 

About You se nicméně stále musí potýkat s nepříjemnou realitou – drahý vstup na český trh zatím příliš nepřesvědčil, což nahrává konkurenci v podobě ZOOTu a Zalanda, které v posledních dnech spustilo nákupní mánii díky svým slevám 70 % na všechny produkty z vybraných kategorií a to i těch, které již byly ve slevě. Nutno podotknout, že s problémy se potýká i český ZOOT, který prochází restruktualizací a snaží se zvrátit hrozící konec.

ZOOT klesá, ABOUT YOU a Zalando rostou

Jak potvrzuje pohled do trendů vyhledávače Google, ZOOT postupně ztrácí, ABOUT YOU přepálilo start, ale postupně na trhu roste a nejstabilněji roste Zalando. Bude zajímavé sledovat, jak situaci změní probíhající slevy na Zalandu, které podle Facebooku a Twitteru strhly desítky tisíc lidí

Přečtěte si také