Dobré zprávy: Pražské náplavky přes léto 2018 otevřou!

Internet zaplavily naštvané komentáře a příspěvky lidí na sociálních sítích. Lidé začali ve velkém sdílet zprávu, že pražská náplavka bude celé léto uzavřena tím pádem si s kamarády k Vltavě jen nesednou. Za vším ale stojí nepochopený příspěvek na sociálních sítích jednoho z podniků.

Stačí zavádějící příspěvek na sociálních sítích a začnou plašit nejen fanoušci, ale i novináři. Uzavření pražských náplavek nás ale naštěstí tento rok v létě nepotká! Na milovníky posezení u Vltavy budou čekat pouze drobná omezení.

Lidé dokonce začali svolávat demonstraci skrze Facebook. Po objasnění celé situace došlo ke zrušení události. Ukazuje se však, podobně jako v případě jiných hoaxů a falešných zpráv, že spousta uživatelů i po objasnění věří původní zprávě a nové články již nečte.

Sdílejte článek a vyveďte kamarády z omylu. Většina lidí jen špatně pochopila status jednoho z oblíbených podniků. Pražské náplavky budou přes léto 2018 normálně přístupné!

Pražské náplavky: Jaká jsou plánovaná omezení v létě 2018?

Pokud město dodrží svůj slib, neměla by revitalizace výrazněji omezit život na pražských náplavkách. Uzavřeny však budou všechny kobky na břehu pod Rašínovo nábřežím. Nejvíce na vzniklou situaci doplatí především podniky jako je Bajkazyl či Avoyd, které přes léto na náplavce neotevřou. Otevřeny bez větších omezení mají být kotvící lodě a stánky.

  1. Přes léto budou náplavky otevřeny.
  2. Zavřena zůstane pouze trojice kobek, kde byly podniky jako Bajkazyl. Na jejich místě vzniknout kavárny a galerie.
  3. Na podzim bude revitalizace pokračovat a dojde k dalším úpravám a opravám.

Pravdou zůstává, že město si mohlo pro uzavření kobek na náplavkách vybrat lepší načasování a přinejmenším upozornit zmiňované podniky včas. Takto některé z nich bojují o holé přežití. Na místech, kde se doposud nacházely, mají v budoucni vzniknout prosklené galerie.

Přečtěte si také