Netradiční oslavy nového roku, kam vyrazit na Silvestra?

Svátky protkané období roku se kvapem blíží, a pokud již máte nakoupeno na Vánoce, je nejvyšší čas plánovat oslavy Silvestra a Nového roku. Poslední noc roku je tradičně tou nejbouřlivější a nejvíce očekávanou. Do ulic měst vychází miliardy lidí na celé naší planetě, aby společně oslavili příchod nových nadějí, začátek nového roku. Společně odpalují pyrotechniku i špunty od šampaňského, pronáší přípitky, vykřikují nejnemožnější předsevzetí, objímají se a líbají… Prostřednictvím silvestrovských televizních přenosů se téměř zdá, že oslavy po celém světě probíhají ve stejný den, začátek nového roku však nevnímáme po celém světě stejně ani ve stejném datu. Namátkou např. čínský nový rok se slaví až začátkem února.

Na oslavy a oslavné silvestrovské párty si řada lidí pronajímá chalupy na horách, celé restaurace nebo chaty v lesích. Jiní slaví v ulicích a většina doma s přáteli, nebo v tichém rozjímání. Co si ale uspořádat opravdu ojedinělý Silvestr? Pojďme se podívat na pár nápadů.

 

 

Oslavy nového roku v honosných letoviscích u moře se stávají čím dál populárnější. V našem podnebí se obvykle teploty pohybují pod bodem mrazu, tak co nebezpečí z nachlazení vyměnit za sluníčko a pláž, výhled na nekonečnou mořskou hladinu a půlnoční přípitek ze skořápky kokosu? Moc originální nápad to není, ale netradiční docela jistě. Především tedy pro ty, kdo na klasiku příliš nedají a nebudou jim chybět mrazivé květy na okenních tabulích.

Pro obyvatele Evropy jsou stále velmi netradiční oslavy nového roku v asijských zemích. I přes to, že v Číně je za začátek nového kalendářního roku považováno jiné datum, ani náš klasický Silvestr zde není zcela opomíjen. Vzhledem k tomu, že především právě odtud pochází zábavná pyrotechnika a ohňostroj, můžeme vám garantovat to úplně největší a nejkrásnější vizuální představení na nebi.

 

 

Jako protipól oslav na pláži či v daleké Číně nabízíme naopak zimní romantiku. Proč se nepodívat do studenějších krajů? Klid a pohodu severu oceníme v drsné kráse kanadské přírody, v jednom ze srubů s obrovským krbem, kde místo křepčících davů uslyšíte spíše vití vlků a místo pyrotechnických show noční oblohu osvítí miliony hvězd či polární záře?

A pokud nemáme dostatek odvahy nebo peněz, k podobným neotřelým oslavám, můžeme zkusit silvestrovský maraton a slavit příchod nového roku hodinu po hodině. Podle toho v jakém časovém pásmu právě odbíjí půlnoc, vyměnit občerstvení, nápoje nebo i oblečení za příslušné národní a prostě si tak nový rok postupně oslavit v Británii, Čechách, Rusku… Každá ze zemí má své kouzlo a Nový rok se oslavuje v každé z nich. Tak skvělou oslavu a v příštím roce hodně úspěchů.

Přečtěte si také