Nejděsivější místa České republiky: Záhadný hrad i dům masového vraha

Česká republika je díky své mnohdy pochmurné a děsivé historii domovem mnoha tajemných a hrozivých míst. V tomto článku vám přinášíme 5 opravdu strašidelných míst, kam byste se v noci raději neměli vydávat. Najdete zde hřbitov bláznů, záhadný hrad i domov nejslavnějšího masového vraha, který předhazoval své oběti prasatům!

Hrad Houska

Pouze hodně těžko bychom ve střední Evropě nalezly strašidelnější a záhadnější míst, než je hrad Houska. Záhadné malby, zazděná brána do pekla, nacistické výzkumy a celková konstrukce hradu, který není postaven tak, aby bránil útočníkům zvenčí, ale spíše aby bránil něčemu uvnitř dostat se ven. Přesně takový je hrad Houska. Polohou bezvýznamná pevnost, jejíž základy jsou daleko starší, než většina ostatních hradů. Karel Hynek Mácha ve svém deníku dokonce tvrdí, že zde cestoval časem.

Lom Amerika

Vápencové lomy v Českém krasu se jmenují Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko. Vápenec se zde začal těžit v 19. století. Po konci II. Světové války se zde začal údajně zjevovat duch německého vojáka Hanse Hagena, který se zde po konci konfliktu ukryl. Ze slepých jeskyní se ozývají zvuky a hlasy a kdo třikrát zabouchá na zdejší gong, ten zemře, pokud se sem do roka nevrátí. Častá jsou i svědectví o přímém kontaktu s duchem Hagena.

Statek Pohádka

Statek Christhof postavila v 16. století německou rodinou Pagerlových. Od českých obyvatel Šumavy dostal název Pohádka. V roce 1947 o statek na situovaný tzv. na samotě rodina vlivem Benešových dekretů přišla. V roce 1991 se sem nastěhoval doživotně odsouzený vrah Ivan Roubal. Chtěl zde původně chovat jeleny, ale nedostal příslušná povolení.

Následně zde zahájil chov vietnamských prasat. Několikanásobný vrah, právě těmto prasatům předhazoval ostatky některých svých obětí. Roubal byl odsouzen za 5 vražd, ovšem skutečný počet jeho obětí není znám. Samotný statek se dnes nachází v desolátním stavu. Objevují se zde záhadná světla, zvuku a možná dokonce hlasy. Před několika lety se dvě rodiny rozhodli, že ve statku stráví noc. Jedna rodina to nevydržela a statek během noci opustila. Všichni členové druhé rodiny do roka zemřeli.

Devět křížů

Devět křížů je místem častých a mnohdy smrtelných nehod na dálnici D1. Místo dostalo jméno po křížích zde vztyčených na památku obětí svatebního průvodu z 16. století. Pověst praví, že se jeden z místních statkářů postaral o cestujícího obchodníka. Ten se zamiloval do statkářovi dcery a dostal od statkáře slib, že když se do roka vrátí, patřičně finančně zaopatřený, dostane krásnou statkářovu dceru za ženu. S tím obchodník odcestoval.

Statkář ovšem neměl v úmyslu svůj slib dodržet a dceru proti její vůli provdal za jiného, bohatého statkáře. Když se to obchodník dozvěděl, domluvil se s myslivce a rozhodl se pomstít. Počkali si spolu na svatební průvod a zahájili střelbu, po které na cestě zůstalo 7 mrtvých. Když se obchodník dozvěděl, že mezi mrtvými je i jeho milá, ve vzteku myslivce zabil a poté z žalu vztáhl ruku i na sebe. Dnes se zde řidičům zjevuje duch mrtvé nevěsty, neprostupná mlha a světla, která způsobují dopravní nehody.

Hřbitov bláznů v Bohnicích

Tento hřbitov byl založen 12. září 1909 jako pohřebiště pro pacienty blízké psychiatrické léčebny. Zároveň se ale také pravděpodobně jedná o místo posledního odpočinku srbského atentátníka Gavrila Principa, jenž zavraždil rakousko-uherského následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este a tím vlastně odstartoval První světovou válku.

Během Velké války zde byli pochováni i zemřelí italští vojáci z nedalekého zajateckého tábora i oběti epidemie tyfu. Svému účelu přestal hřbitov sloužit v roce 1951. Odpočívá zde minimálně 4 300 zmučených duší, některé z nich zde údajně po nocích straší.

 

Přečtěte si také