Nakupujte chytře. Ušetříte tisíce

Ceny potravin letí strmě vzhůru a mnoho z nás se již potýká s problémem napjatého rozpočtu. Pokud si však osvojíme některé návyky, můžeme ušetřit nemalé peníze.

Prozkoumejte malé obchody

Zmapujte si ceny ve vašem městě. Mnohdy u zelináře nebo řezníka nakoupíte některé položky daleko levněji než v supermarketu. Zejména sezónní zelenina bývá levnější. U řezníka se zeptejte na křížové kosti. Koupíte je levně, ale můžete z nich vytvořit doslova zázraky. Jestli máte možnosti, zavítejte na farmářské trhy.

Odborníci radí: Jak efektivně topit a připravit topnou soustavu na zimu? Jak ušetřit za nákupy? Nákupům na splátky se raději vyhněte.

Nákupní seznam šetří

Nakupovat choďte vždy se seznamem, nejen že na nic nezapomenete, ale také nekoupíte nic navíc. Do obchodu nechoďte hladoví, ať se vyhnete impulzivním nákupům. Pokud je to možné nechte děti doma, nebo si s nimi dohodněte předem jasné pravidlo, co si mohou vybrat a co ne.

Nakupování v supermarketu

Většinou ve večerních hodinách se v obchodech zlevňuje pečivo, maso nebo některá zelenina. Využijte toho! Při nakupování také upřednostněte privátní značky řetězce, bývají výrazně levnější. Stejně tak ve spodních policích najdete zboží za nižší ceny.

Foto: Freepik

Při nákupu zeleniny se podívejte do mrazáků, často se stává, že mražená zelenina a ovoce jsou levnější než ty čerstvé, zejména mimo sezónu.

Jak na akce?

Nakupujte v akcích, ale s rozumem. Nenechte se zlákat údajnou slevou a původní cenou. Vždy se na cenovce podívejte na měrnou cenu například za litr nebo za kilogram. Kupujte jen věci, které opravdu potřebujete a zvládnete je zpracovat. Ve větším množství se vyplatí kupovat trvanlivé potraviny, ale jen ty, které doma opravdu jíte. Využijte věrnostní kartičky, které má většina obchodů, můžete tak získat zajímavé slevy.

Zdroj: Kupi
Úvodní fotografie: Freepik

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také