Které evropské svahy se vyplatí v zimě navštívit?

Zima je v plném proudu a hory lákají k lyžování i dalším zimním sportům. Patříte-li ke zkušenějším lyžařům a snowboardistům, pravděpodobně vám většina českých areálů nestačí. Vyrazte raději do zahraničí.

Jasná na Slovensku: Zahraniční areál, kde vám budou rozumět

Chcete-li se vydat do zahraničí lyžovat do areálu, který snese srovnání s těmi nejlepšími středisky v Evropě, a zároveň se chcete cítit jako doma, tak byste se měli vydat do Nízkých Tater do areálu Jasná na Slovensku. Jde o rozsáhlý areál, který nabídne každému to, co hledá. V Jasné najdete kromě mnoha prostorných a skvěle upravených sjezdovek také svahy vhodné pro freeride. Kromě toho se zde nachází také snow parky pro ty, kteří dávají přednost trikům a akrobacii.

Zmínit samozřejmě musíme také jednoduchost domluvy. Se Slováky zkrátka nemůže dojít k žádným nedorozuměním oproti komunikaci v Rakousku, Švýcarsku, Francii či Itálii, kde často může být domluva problematická, neznáte-li místní jazyk.

Ani při cestě na Slovensko nezapomeňte na to, abyste měli sjednané cestovní pojištění. Sice si zde můžete připadat skoro jako v Česku, stále jde ale o zahraničí a případné zdravotní výlohy by vás bez pojištění přišly draho.

Za sluncem do Itálie

Itálie nabízí mnoho krásných středisek, ve kterých je vyšší pravděpodobnost lyžování během slunečného počasí. Nebojte se toho, že by italské svahy byly zanedbané, kvalita areálů je po všech stránkách velmi vysoká. Kromě toho jsou italská střediska typická pro skvělou gastronomii jak z hlediska pokrmů, tak nápojů. Boloňské lasagne, po kterých následuje espresso se šlehačkou, nebo pravé bomardino na prosluněném svahu? Itálii na lyžích si prostě nejde nezamilovat.

Která střediska bychom mohli konkrétně doporučit? Vyzkoušejte areály Madonna di CampiglioCortina d’Ampezzo nebo vyhlášené Livigno. O kvalitní sjezdovky, fun parky ani další sportovní vyžití nebudete mít nouzi.

Chcete ušetřit? Vyrazte do Slovinska

Také Slovinsko nabízí alpská střediska, která nezaostávají za těmi západními. Protože je ale Slovinsko jako lyžařská destinace obecně méně oblíbené a v zemi je ve srovnání s ostatními alpskými destinacemi nižší cenová hladina, zpravidla zde dokážete ušetřit za skipas, za stravu i za další běžné denní výdaje.

Zkuste třeba areál Krvavec nebo Cerkno.

Nezapomínejme na Rakousko

Přestože jsme zatím zmínili tři jiné země, jednoznačně nejpopulárnější zahraniční lyžařskou destinaci představuje pro Čechy Rakousko. V Rakousku je nepřeberné množství kvalitních lyžařských areálů, které jsou přitom snadno dostupné autem i autobusem.

Bydlíte-li v jižních Čechách, můžete si výlet na lyžování do Alp naplánovat jako jednodenní či dvoudenní výlet. Časně ráno vyrazíte a pozdě večer se vrátíte domů. Nechcete-li své výdaje zvyšovat ubytováním, jde o způsob, jak ušetřit, a přitom si užít kvalitní sjezdovky bez kompromisů.

Doporučit můžeme skvěle dostupné FlachauSaalbach-Hinterglemm nebo Schladming-Dachstein. Chybu ale neuděláte ani vyhlášeným Kitzbühelem.

Úvodní fotografie: Pexels

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také