Hydrofoil: Speciální surf s křídly, díky kterému se nenamočíte

Díky křídlu skrytému pod vodou může surfař pohupováním na prkně velmi rychle proplouvat i v místech, kde je klidná voda a nemusí se u toho vůbec namočit.

Surfing je oblíbenou aktivitou mnohých sportovců z celého světa. Běžně však člověk musí čekat na vlnu a následně, ležíc na prkně, pádlovat a najet na ni ve správné rychlosti ve správný okamžik. S Hydrofoil surfem je prý vše mnohem jednodušší a co víc, i rychlost samotného surfu je díky menšímu odporu vody vyšší.

Hydrofoil, je výraz používaný pro označení technologie známé z křídlových člunů. Jedná se o čluny, které mají pod trupem po vzoru letadel přidělané speciální křídlo, tzv. hydrofoil. V praxi to znamená, že loď je při určité rychlosti nazdvižena prouděním vody nad hladinu, čímž se sníží odpor vody a může jet rychleji. Stejný princip využívají i zmiňované surfy.

Na trhu jsou již i modely, které pod vodou mají vedle křídla také motor, který surf pohání a je tak ideální volbou pro klidné vodní hladiny. Hydrofoil surfing vypadá mnohdy vtipně i skvěle zároveň, co myslíte?

Přečtěte si také