ONAK – Rozkládací kánoe, která vypadá jako složená z papíru

Rádi jezdíte na vodu, ale žijete ve městě a nechce se vám tahat velká a těžká kánoe? Podobný problém měl Belgičan Otto Van De Steene, který dobře ví, že skladování kánoe ve městě není nic jednoduchého a postupem času vás plavba na stejná místa omrzí.

Skvělé do města na noční plavby s kamarády

Všechno to začalo nápadem lodi složené z papíru, se kterou byste mohli plout kamkoliv. Byla by složitelná a lehká, takže perfektní na cesty a snadná na skladování i v menším  domě. Spojil se tedy se svým kolegou Thomasem Weynem a začali vytvářet první prototyp. Trvalo jim to 2 roky, ale výsledek rozhodně stojí za to. Onak, jak ji pojmenovali, je skládací kánoe, kterou můžete složit do tvaru o velikosti příručního kufříku za necelých 10 minut. Vzhledem připomíná origami stejně jako kayaky Oru, které jim posloužili jako zdroj inspirace. Na rozdíl od Oru je však Onak silnější, lehčí a dokonce se dá recyklovat.

onak2

1. července založili crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru a během jednoho dne dosáhli 25% své cílové částky. Za jeden měsíc nakonec vybrali 156% svého cíle – 235 230 .

Kánoe Onak jsou nyní v předprodeji. Jednu si můžete pořídit za 1195 bez pádla či za 1295  s dvěma pádly, případně si potom můžete pádlo dokoupit za cenu 75 /kus.

onak3

Přečtěte si také