HONOR ukázal propojení historie a současnosti s pomocí AR

Technologická značka HONOR na evropskému launchi na mezinárodní veletrhu IFA 2022 odhalila také nový projekt, kde prostřednictvím AR (virtuální reality) ukazuje staré památky z nové perspektivy.

HONOR za pomocí dvou populárních umělců přetvořili historickou památku Wasserschloss, ikonu Speicherstadtu v Hamburku a součást světového dědictví UNESCO. HONOR tak navazuje na narůstající trend popularity metaverse a tzv. hybridního cestování. Díky projektu a využití nejnovější technologie umělé inteligence i virtuální reality včetně zapojení nové technologie HONOR, tzv. prostorového audia, se tak propojují různé lokální komunity, kdy si k památce užijete rozšířenou realitu i lokální atmosféru tzv. genius loci.

„HONOR si jako globální technologická značka předsevzala vyvíjet nové technologie pro chytrá zařízení, která propojují všechny po celém světě. Zažijete tak historii v úplně nové podobě, jednoduše během chvilky cestujete z minulosti do budoucnosti.,“ uvedl George Zhao, CEO HONOR Device Co, Ltd.

Foto: Se souhlasem HONOR

„Předpokládáme, že narůstající trend AR (virtuální reality) i zapojení umělé inteligence pomůže k využití ještě více onsite-online projektů po celém světě, také s přihlédnutím k poslednímu trendu tzv. hybridnímu turismu, který zažívá velký boom. Kromě turismu, má tato technologie potenciál v řadě odvětví. Je to opravdová brána do budoucnosti.“

HONOR chce dobýt evropský trh. Co přinese strategie duálních vlajkových lodí? Na veletrhu IFA 2022 značka představila notebook MagicBook 14, smartphone HONOR 70 a tablet s 8 reproduktory.

Pocta kulturnímu dědictví v metaverse

Přístavní město Hamburk v Německu je známý také jako „brána do světa“. Dnes je prosperující metropolí s dlouho přetrvávající kulturou místních komunit, ale také díky inovacím. HONOR se nechal inspirovat touto transformací, a právě díky tomu si vybral Hamburk jako pilotní projekt pro digitální kulturní boom, který bude inspirovat po celém světě a znovu představí národní historické poklady ve světě metaverse.

Za podpory partnera ARLOOPA, který se zabývá vývojem virtuální i rozšířené reality, ale také mezinárodních umělců Yunuene a Timo Helgerta, kreativně transformovali podobu slavné budovy Wasserschloss do rozšířené reality.

Foto: Se souhlasem HONOR

Yunuene, mexická umělkyně zabývající se modernou, zrealizovala koncept „Plavba časem“. Poukazuje tak na evoluci přístavního města a kolik inovací se v námořní dopravě za celou dobu existence přístavu událo. Pojetí vizuálního německého umělce Timo Helgerta „Kvetoucí budoucnost“ je mnohem futurističtější. Pohrává si se statusem Hamburku jako jednoho z nejzelenějších měst světa a kreativně znázorňuje, jak by vypadal Wasserschloss v zelené budoucnosti, kde se může dařit krásným rostlinám a ohroženým druhům, a přenáší tuto historickou památku do nadpozemské říše.

Nová éra zážitků díky umělé inteligenci a rozšířené realitě

HONOR navazuje na rapidně narůstající trend tzv. hybridního cestovního ruchu, který se objevuje po celém světě a hlavním účelem je oživení cestovního ruchu po době pandemie, kdy cestovatelé objevují nové možnosti cestování. Díky propojení fyzického a digitálního světa vnímáte tamní kulturu úplně novým způsobem. Značka HONOR neustále investuje do nových technologií, jako je nově tzv. prostorové audio za využití umělé inteligence nebo virtuální reality pro ještě pohlcující zážitky v rychlé éře digitální revoluce.

„Komplex budov, tzv. Warehouse District, byl v roce 2015 zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO. Cílem bylo chránit a zachovat historii a kulturu jednoho z největších světových obchodních přístavů. Díky nástupu nových technologií, včetně rozšířené reality, se může budoucí generace vzdělávat a poznávat kulturní památky úplně novým a zábavným způsobem.

Máme velkou radost, že jsme mohli přispět HONOR v tomto inovativním projektu „Brána do budoucnosti“, který je poctou ikonického místa v Německa, ale pomáhá futuristickým způsobem znovu objevovat historii světových metropolí,“ dodal Bernd Paulowitz, vedoucí pobočky světového dědictví UNESCO v Hamburku.

Foto: Se souhlasem HONOR

Cestovní ruch po letech lockdownů po celém světě opět roste. Je super vidět značky jako HONOR přinášet nové obohacující zážitky. Letos v létě naše město zaznamenalo stejnou úroveň návštěvnosti jako v létě 2019. K tomu částečně přispěly nové interaktivní kulturní atrakce umožněné technologiemi. Hamburk je známý jako brána do světa, jsme rádi, že můžeme být partnerem iniciativy Brána do budoucnosti (Gateway to the Future).

Můžeme s jistotou říct, že taková iniciativa ukáže návštěvníkům i obyvatelům Hamburku Speicherstadt, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, zcela novým způsobem. Poptávka po hybridních zážitcích extrémně narůstá. U kulturních památek cestovatelé stále častěji očekávají virtuální interakci. Nyní je ten správný čas využít moc technologií v cestovním ruchu a vytvořit pro turisty po celém světě kouzelné zážitky,” uvedl Guido Neumann, vedoucí PR oddělení Hamburské centrály cestovního ruchu.

HONOR Talents 2022: Letos poprvé i kategorie s využitím virtuální reality

Letos HONOR představil novou kategorii „AR interaktivní umělecký design“. Už několikátý ročník tak znovu vnáší inspirativní dialog a propojení mezi technologií a uměleckým designem, designování mobilních telefonů a nové cesty k uměleckému komunikaci.

HONOR Talents není jen globální soutěž uměleckých prací a designu, ale zároveň nabízí nové cesty pro všechny soutěžící. Díky inovativním nápadům na design se tak dostáváme mnohem blíže skutečným potřebám zákazníků. Značka HONOR pracuje s novými designovými koncepty velmi intenzivně a umělecké nápady nové mladé generace pak zpracovává a prezentuje prostřednictvím uvedených produktů. Tak se ke každému zákazníku dostává do rukou nový design a pravé propojení technologie a umění.

Více o HONOR Talents a přihlášky s uměleckými nápady můžete nahrát na: https://www.hihonor.com/honor-talents/cz/

Společnost HONOR také spolupracuje s Ústřední akademií výtvarných umění (CAFA) v Číně na vytvoření nového uměleckého AR díla s názvem INFINITY. Tento fy-gitální zážitek představuje uměleckou interpretaci vesmíru, kterou tvůrčí tým složený ze členů fakulty CAFA a studentů používá jako analogii k podpoře mezikulturního dialogu. Umění je k vidění na stánku HONOR na veletrhu IFA prostřednictvím aplikace ARLOOPA.

Zažijte rozšířenou realitu právě teď!

Zažijte Hamburg na vlastní kůži nebo z pohodlí vašeho domova. Chcete vidět umělecké vizualizace za pomocí virtuální reality od umělců Yunuene nebo Timo Helgerta? Vizualizace bude k dispozici pro veřejnost pouze od 2. září 2022 do 2. prosince 2022. Užijte si bránu do budoucnosti.

Stačí Vám zdarma stáhnout aplikaci ARLOOPA na váš mobilní telefon. Vizualizace se promítá na ikonické historické budově Wasserschloss. Krásně i uvidíte z mostu Poggenmühlen-Brücke, který je hned naproti. Nebo si můžete užít vizualizaci online na jakémkoli povrchu.

Více o celém projektu najdete také na webu:

https://www.hihonor.com/honor-talents/cz/activity/

HONOR je zpět v plné síle a plánuje se stát globální technologickou ikonou

HONOR se zavázal stát se globální technologickou špičkou a vybudovat portfolio chytré domácnosti, které bude dostupné pro každého a bude tak vylepšovat každodenní život ve společnosti. Dnes má HONOR více jak 10 000 zaměstnanců, z nichž více jak 50 % tvoří výzkum a vývoj (R&D), 4 vývojové instituce, přes 100 inovačních laboratoří po celém světě a podal už přes 5 500 žádostí na patent. Velmi rychle etabloval také přes 30 strategických partnerství se světovými špičkami jako Microsoft, Google, Intel, Qualcomm apod., se kterými společně vyvíjí inovativní řešení v rámci softwaru i hardwaru a dokáže tak zajistit produkci mobilní technologie od začátku až do konce.

Foto: Redakce inSmart.cz

Pro co nejlepší zážitek HONOR doporučuje uživatelům používat smartphone kompatibilní s ARCore nebo ARKit.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také