Virtuální zájezd ke Grand Canyonu, zažijte dovolenou u klávesnice a zdarma

Pokud právě sníte o letní dovolené, pojďte se s námi potopit za mořskými potvůrkami daleko na jižní polokouli, nebo do skalnatých cest amerického Grand Canyonu. Stačit vám k tomu bude počítač, nebo mobilní telefon s připojením k internetu. 

Cestování za časů koronavirové krize je složité. Žijeme však poprvé v historii v době, kdy nemusíme vytáhnout paty z domu a můžeme se doslova procházet po druhém konci planety. Google v průběhu let v rámci svého Street View představil řadu zajímavých lokalit, které lze virtuálně navštívit. Při virtuální prohlídce se navíc můžete rozhlížet kolem sebe. Pokud navíc máte doma VR headset, nebo alespoň Google Cardboard (jednoduchý headset, do kterého vložíte svůj chytrý telefon), můžete vše zažít téměř na vlastní kůži.

Národní park Grand Canyon – Arizona, USA

Tzv. Velký kaňon tvoří vrstvy pískovců a vápenců o různých barvách. Utvářel se kolem 6 milionů let, přičemž národním parkem se stal až v roce 1919. Při návštěvě USA jde o jedno z nejoblíbenějších míst, které cestovatelé chtějí navštívit. Není se čemu divit. Tento div přírody totiž připomíná pustou krajinu Marsu a nabízí úchvatnou podívanou. Vyhlídky jsou přístupné při cestování automobilem

Podmořský život v Indonésii na ostrově Nusa Duawaj

Pokud chcete zažít pocit, jako kdybyste se dívali do hlubin modrého oceánu, můžete navštívit hlubiny kolem indonéského ostrova Nusa Duawaj. Potápění s rejnoky je úchvatný zážitek, který můžete zažít i bez cestování přes půl zeměkoule.

Ovládání probíhá buďto myší, kdy uchopením bodu v obrázku a otáčením můžete sledovat vše kolem. Pohyb vpřed či vzad provádíte pro změnu klikáním myší na vzdálenější objekty, nebo následováním šipek. Po otevření stránky maps.google.com si můžete vyhledat libovolné místo na planetě a následně umístěním žlutého panáčka procházet danou lokalitu s rozhledem 360 °.

V rámci Google Street View můžete navštívit také řadu metropolí a kulturních památek. Za zmínku stojí např. Koloseum v Římě, nebo Stonehenge v Anglii. Fantazii se nicméně meze nekladou a navštívit lze velkou část proslulých míst.

Z českých luhů a hájů lze doporučit virtuální procházku na Pražský hrad, kde lze díky službě Panorama v Mapy.cz od Seznamu nahlédnout i do míst, kam byste se jinak nepodívali.

 

Úvodní fotografie: Freepik.com
Zdroj: ViralSvet.cz

Přečtěte si také