Kdo zabije Cersei a co by se ještě mělo dořešil v Game of thrones?

10) Porazí živé ty mrtvé?

Tohle tady prostě být musí. Souboj živých a mrtvých (či nemrtvých) zřejmě má být jednou z nejdůležitějších věcí v Game of thrones. Alespoň John Snow a lidé kolem něj si to myslí. Mě osobně ale souboj dobra se zlem v této podobě moc nepřitahuje. Je prakticky jasné, že živí nakonec zvítězí a to snad ještě před koncem seriálu. Armáda mrtvých už je za pobořenou zdí, Daenerys s Johnem v pohotovosti.

9) Dočká se Tyrion happy endu?

Alespoň pro mě jde o jednu z nejoblíbenějších postav a rozhodně o tu nejzábavnější. Otcovražedný zakrslík s láskou k alkoholu a lehkým děvám, by si za své služby zasloužil nějaký hezký konec, jenže jaký?

8) Kam s Gendrym?

Nemanželský syn Roberta Baratheona by si klidně mohl dělat nárok na Železný trůn. Otázkou zůstává, jestli to vůbec udělá. Pokud ne, kam s ním? Osobně si myslím, že se stane lordem vládnoucím na Dračím kameni, nebo nějaké podobné pevnosti.

7) Bude John lítat na drakovi?

Jelikož je John Snow ve skutečnosti Targeryen a vlastně asi má i největší nárok na Železný trůn, určitě by mu dračí kamarád slušel. V sedle draka a po boku Daenerys by vyhlídky živých o trochu vzrostly.

6) Vyprázdní Arya svůj dead list?

Chladnokrevná vražedkyně, která prošla skvělým výcvikem, zažila opravdové hrůzy a její srdce je plné touhy po pomstě. To je Arya Stark. V šermu se vyrovná dokonce i mohutné Brienne, jenž je pravděpodobně nejlepší šermíř Západozemí, porazila dokonce i Květinového rytíře, je chytrá, nenápadná a má pořádně dlouhý seznam lidí, které chce zabít. Vrátí se Arya ke svému původnímu plánu a zabije půlku lidí v Západozemí?

5) Zabije někdo Cersei?

Královna, královna regentka, královna incestu. Právě zadeček dcery Tywina Lannistera v současnosti sedí na Železném trůnu. Prostředí trůnního sálu zná snad nejlépe ze všech a je schopná prakticky čehokoliv. Vraždí, uplácí, zrazuje. A podle mého, začíná být dost podobná Šílenému králi, jehož zavraždění a sesazení prakticky započalo neklid v Západozemí

4) Kdo zabije Cersei?

Boží mlýny melou, co zaseješ, to sklidíš. To jsou lidová pořekadla, která v Game of Thrones zatím, alespoň v případě většiny záporáků platí. Není tedy zase tak zajímavou otázkou jestli, ale kdo. Dlouhé zástupy stojí frontu na příležitost, zabít královnu Cercei a teorií, kdo by to mohl být, je snad ještě víc.

3) Vydrží vztah mezi Johnem a Daenerys?

Teta se synovcem. Sice o tom zatím nevědí, ale dřív nebo později se to musí dozvědět. V porovnání s předchozími Targerieny nejde vlastně o nic strašného. I v porovnání se Cersei a jejího bratra jde o slabý čajíček. Otázka je, jestli John, známý svými neporušitelnými morálními pravidly, nebude mít se vztahem s příbuznou větší problém, než všichni ostaní.

2) Umře ještě někdo?

V seriálu Game of thrones nikdy nebyl problém zabít nějakou z populárních postav. Na začátku bylo hrdinů opravdu dost. Jenže to bylo před sedmi sériemi. Nabízí se tedy otázka, kdo bude další. Vzhledem k tomu, že zase tak moc opravdových hrdinů, kteří by člověku přirostli k srdci, už moc nezbývá. Tvůrci mají tak asi poslední šanci nečekaně zavraždit některé z hlavních postav, které hýbou světem. Kdo to bude? Cersei, Tyrion, John, Daenerys, Arya, Sansa, Jaime a tak dále a tak dále

1) Kdo usedne na Železný trůn?

Tak o tom snad celý ten seriál vlastně je? Stále zbývá několik kandidátů. Někteří mají k trůnu blíže, vítězství jiných se zdá jako nepravděpodobné. A naplní se nakonec prorocká slova Cersei Lannister z první série? „Kdo hraje hru o trůny, buď zemře, nebo vyhraje.“.

Přečtěte si také