Večeře ve výšce 50 metrů nad zemí? To můžete zažít i v Praze

Rádi chodíte do restaurace, ale chcete se vyhnout stereotypu? Možná by se vám mohla líbit restaurace Dinner in the sky která vám zaručí mimo dobrého jídla také krásné panorama a značnou dávku adrenalinu. Leží totiž ve výšce 130 stop, což je v přepočtu skoro 40 metrů, přičemž sedíte bezpečně upoutáni v křeslech a nohy vám vlají v oblacích.

guatemala

Jde o plošinu, která je vybavena stejně, jako přepychová restaurace a to včetně profesionálního personálu. Ten obsahuje například číšníky, kuchaře a nebo třeba baviče. Jeřáb restauraci, společně s 21 hosty, vytáhne do výšky celkem dvakrát – jednou s předkrmem a podruhé s hlavním chodem, pro který se musí vrátit.

Tento typ zážitkového podniku byl poprvé realizován roku 2006 v Belgii, kde se restaurace “vznášela” v blízkosti charakteristické stavby Atomia. Lidé si tento druh stolování natolik oblíbili, že byl uskutečněn již v 45 zemích světa a z toho 22 z nich leží v Evropě!

belgium

Jestli chcete tuto senzaci zažít na vlastní kůži, nemusíte jezdit daleko do ciziny. Firma Algeria udělala podobnou výškovou restauraci také v Praze. Ve výšce 50 metrů nad zemí si můžete pochutnat třeba na vegetariánském menu, které navrhl šéfkuchař luxusního hotelu Four Seasons.

Dinner in the sky: Večeře, brunch, oběd a drink ve výškách. Variant je více

Pokud vás myšlenka na podobný kulinářský zážitek láká, máte možnost jej absolvovat již brzy. V nabídce jsou dostupné brunche, obědy i večeře a užít si jich budete moci v Praze v období 7.-11. září 2016. Jen si připravte dostatek peněz. Taková večeře totiž vyjde i na 3 000 Kč!

prague

Přečtěte si také