Videa: Takto si Ester Ledecká dojela pro zlato v super-G na olympiádě!

Na Ester Ledecké bylo po dojezdu superobřího slalomu  vidět, že nemůže uvěřit co se právě stalo. 22letá snowboardistka vyhrála v obřím slalomu na olympijských hrách 2018 v PyeongChangu. A to se v této disciplíně zatím nikdy neumístila lépe, než v horní polovině první desítky a umístění bylo před závodem jen z říše snů. 

Vybrali jsme pro vás záznamy a zajímavá videa, kde můžeme sledovat, jak po náročné jízdě s dvojicí velkých chyb Ester Ledecká zaraženě kouká na světelnou tabuli. Když k ní přijde kamera a oznámí jí, že je absolutní vítězkou, tak odpoví “nejsem”. Nejprve si závodnice zkrátka myslela, že jde o chybu, o to větší překvapení přilo za pár chvil. Olympijské zlato pro Českou republiku může Ester získat znovu za necelý týden v její hlavní disciplíně, snowboardingu. Ale kdo ví, jak říká sama, hlavní disciplínu nemá, což potvrzuje i tým profesionálů, který za ní stojí, v čele s bratry Tomášem a Ondřejem Bankem.

Ester Ledecká zlato – Eurosport – celá jízda super-G na olympiádě

Ester Ledecká zlato – NBC – záznam jízdy super-G na olympiádě

Ester Ledecká, olympijské zlato s českým komentářem České televize

Kvůli autorským právům z YouTube a dalších serverů mizí videa s českým komentářem ČT. Sehnali jsme pro vás alespoň následující český záznam.

Video srovnání těsné jízdy o zlato: Ester Ledecká vs Anna Veith

Reakce moderátorů z celého světa na zlato Ester Ledecké

 

Ester Ledecká, sestřih slalomu – ani velká chyba (čas 2:50) ji nepřipravila o zlato

Ostudu si ke vší té senzaci ustřihla americká odnož stanice NBC, která přepnula vysílání a oznámila Annu Veithovou za vítězku. Gratulujeme Ester!

Přečtěte si také