Ulicemi se line zpěv a smích: Italové po celé zemi zpívají z oken

Itálie si prochází těžkým obdobím. Nárůsty nakažených a největší počet úmrtí na světě dělají tamním obyvatelům radost. Epidemie spojená s karanténou však v lidech vzbuzuje i nádherné momenty lidství.

Obyvatelé italských měst nesmí opouštět své domovy mimo nakupování léků a potravin. Konec karantény je zatím v nedohlednu a lidé tak hledají způsoby, jak se zabavit a “socializovat”. Setkávání se s dalšími lidmi je zakázáno a tak na to jdou obyvatelé Itálie po svém.

Jsem Ital a dnešek byl naprosto bláznivý, všichni jsme šli ven na balkón a zpívali nebo hráli na hudební nástroje snad v každém městě,” zmínil jeden z Italů ve svém příspěvku na sociální síti Twitter.

Zpěvem proti koronaviru

Ulicemi italských měst se ve čtvrtek a v pátek linula hudba a zpěv stovek lidí. Strach, který tamní obyvatelstvo zažívá, se lidé snaží alespoň trošku zmenšit něčím nevinným, krásným a lidským – zpěvem. Není tak vzácností, že se nyní italskými ulicemi line zpěv či zvuk hudebních nástrojů. Děje se tak napříč Itálií a jak potvrzují uživatelé na sociálních sítích, děje se tak v Erbě, Neapoli, Salernu, v Římě, Miláně… Zkrátka po celé zemi.

Neapol:

Salerno:


Řím:

Italům pozitivní náladu a odvahu v boji s koronavirem přejeme a doufáme, že i obyvatelé České republiky si s nadcházející krizí poradí s optimismem sobě vlastním. Jak ukazují italské záběry, hrozby umí lidi semknout, což je jedna z věcí, které by česká společnost v těchto časech potřebovala.

Přečtěte si také