Schillerová a angličtina? Její projev YouTube označil za nizozemštinu

Ministryně Alena Schillerová už v minulosti před kamerou ukázala, že s angličtinou to u ní nebude zrovna horké. Nedávno však nařkla Hospodářské noviny, že není pravdy, že by anglicky neuměla. Podívali jsme se proto na videa, na kterých Alena Schillerová „mluví“ anglicky. A co nás překvapilo? Že i automatické rozpoznávání jazyka na YouTube označilo její „angličtinu“ za „nizozemštinu“.

Dvojice nejvlivnějších politiků v České republice, Miloš Zeman a Andrej Babiš ukázala, že pravidla slušnosti se mohou porušovat a také, že je omluva něčím nemyslitelným. To se samozřejmě přenáší i na naši společnost, která se tak postupně svým smýšlením vrací do dob totality. Největší problém s omluvami mají, zdá se, politici z hnutí ANO a členové KSČM. U těch druhých by to člověk čekal, u prvních se to, bohužel, také stalo standardem.

Alena Schillerová a angličtina

Při prvním ze známých rozhovorů, kde Schillerová mluví anglicky, ještě není tak zjevné, že je to u ní s angličtinou mizerné. Britský novinář se jí zeptá na otázku, na kterou ministryně zmateně odpoví se zakončením „uvidíme“.

Angličtinu Schillerové algoritmus označil za nizozemštinu

Že ministryně rozumí jen velmi málo, je z videa zjevné. Na angličtinu ministryně nicméně neupozornilo toto video, ale až video z Bruselu, kde čte připravené dokumenty. Video pobavilo mnohé na YouTube i tím, že algoritmus pro automatický překlad její řeč vyhodnotil za nizozemštinu. Stačí ve videu kliknout na automatický přepis jazyka.

Sám o sobě by nebyl problém, že má Alena Schillerová s angličtinou trable. Není prvním politikem. Ale o to více je překvapující její vyjádření, že anglicky umí a Hospodářské noviny lžou.

Ve videu výše stačí kliknout na ikonu titulky v pravém dolním rohu. Jako jazyk bude detekována nizozemština.

Ostatně, všemu dala korunu událost, kdy ministryně zbaběle utekla před novinářkou z CNN Prima News. Pokud by Schillerová anglicky skutečně uměla na dostatečné úrovni, dokázala by rozhovor alespoň v angličtině odmítnout. Ale to se nestalo a ministryně beze slova utekla a následně se vše snažil zachránit její mluvčí, který se u výmluv pekelně zapotil.

Útěk ministryně Schillerové před kamerou CNN Prima News

Reakce Schillerové na sebe nenechala dlouho čekat a začala se bránit, že toho na ni prostě bylo moc. O tom, kde je pravda, si ostatně můžeme udělat obrázek každý z nás.

 

Přečtěte si také