Zkušenosti s OVB? Studentův film ukazuje praktiky společnosti

Slyšel o nich každý. Finanční poradci z OVB jsou často mladí lidé, kteří se rozhodli, že rychle zbohatnou a o problematice financí nemají velké ponětí. Jedním z nich byl chvíli i Jakub Charvát, český student dokumentaristiky, který však brzy procitl a zjistil, jaké jsou opravdové praktiky společnosti. Rozhodl se s tím něco udělat a natočil tak dokumentární film, ukazující pravdu.

OVB zkusila dokument zakázat, teď koluje po celém internetu

Dokument se měl objevit na několika festivalech, ale právníci společnosti se činili a pod hrozbou žaloby tak mnohé festivaly krátký snímek nakonec odmítly vysílat. A není se čemu divit. OVB se v dokumentu ukazuje ve špatném světle. Potvrzuje totiž domněnky z diskuzních fór, kde se objevují zprávy, že finanční poradci nabízejí lidem nevýhodné smlouvy.

Někdy jsou smlouvy natolik nevýhodné, že klient pouze platí a např. z pojištění jaké mu poradce sjednal by v případě úmrtí či úrazu neviděl ani korunu. Jak se ale ukázalo, OVB svými zásahy rozpoutala ještě větší humbuk, než původně čekala. Nyní je tak dokument i na internetu a žije svým životem.

Film o OVB: Rada nad zlato – dokument ukazuje špinavé praktiky společnosti:

OVB na tvůrce filmu podala žalobu a žádá finanční odškodnění. Negativní kampaň, která se v těchto dnech strhla, však jen těžko dokáže zvrátit. Inu, na každého jednou dojde…
Komentáře

komentářů

Related Posts

Více v Videa, Virály
Nejočekávanější film příštího roku? Detektiv Pikachu

Rok 2019 přináší velká filmová očekávání. Snad již v první...

Zavřít